VE sprendimas pataupyti

VE nutarė pataupyti:

Andrius iš 6’ojo namo pastebėjęs, jog iš čiaupo bėga nebe toks karštas vanduo kaip anksčiau paskambino į VE ir paklausinėjo kodėl.

Citata:

Ten man pasakė tokią įdomią naujieną: siekiant sutaupyti, dabar visam Vilniuje karšto vandens temperatūra kinta pagal grafiką: temperatūra kranuose turi būti 50  laipsnių: darbo dienomis 5-9 val, 11-14 val ir 17-23 val. savaitgalio dienomis – 7-23 val. Visą kitą laiką – 40 laipsnių.

Panašus grafikas yra ir šildymui.

Aš nesuradau jokios oficialios informacijos arba naujienos, patvirtinančios šiuos žodžius.

Kaip jums patiktų, jei pvz jūsų interneto ryšio tiekėjas nutartų pataupyti ir greitį net nepasitaręs su jumis ir net nepaskelbęs niekur  pakaitalioti priklausomai nuo laiko?

Na bet juk monopolininkas – nieko nepadarysi.

This entry was posted in Naujienos and tagged , , . Bookmark the permalink.

6 Responses to VE sprendimas pataupyti

 1. Rokiškis says:

  Pagal higienos normas, vandens temperatūra galutinėse perdavimo vietose turi būti 50-55 laipsniai, o jokių tokių kaitaliojamų grafikų nėra numatyta. Spėju, kad tai yra pažeidimas, apie kurį reiktų pranešti į atitinkamas valstybines institucijas.

 2. seskine46 says:

  Jau ir be mūsų kažkoks judesys vyksta, nes apie tai, jog tai prieštarauja higienos normoms skalambija visa media… Netrukus to imsis ir kokios nors Rūtos 🙂

 3. ALDU says:

  Pagal HN 24:2003 26.2. punktą: “Legioneliozių prevencijai pastato karšto vandens sistemoje vandens temperatūra turi būti 50–60 0C, sudarant technines prielaidas vandens šildytuve karšto vandens temperatūrą padidinti iki 66 0C, o vartotojų čiaupuose – iki 60 0C. ” Jokių nukrypimų nuo šio intervalo negali būti. Taigi VE (arba su jais susietas prižiūrėtojas) čia savivaliauja. Kaip ir visame mieste. Galbūt jie galėtų keisti k.v. tiekimo temperatūrinį grafiką, jei oficialiai gautų bendrijos prašymą, bet, kaip suprantu, tokio nebuvo. Bet ir tuo atveju bet kuris bendrijos narys ar tiesiog vartotojas galėtų skųsti tokį sprendimą, nes privalomieji reikalavimai yra privalomieji reikalavimai… Manau, tai susiję su tuo, kad mūsų namams taikomas 1 aprūpinimo karštu vandeniu būdas, o jame, pagal teisės aktus yra fiksuotas šilumos, perduodamos per k.v. sistemą (cirkuliacijos, “gyvatuko”) mokestis. Kol nebuvo šildymo, jie visame Vilniuje taip nutarė “taupyti”, mažindami savo piniginius nuostolius dėl k.v. deklaravimų neatitikimų ir kitų priežasčių. Pradėjus šildymą, tie visi neatitikimai “paslėpiami” mokestyje už šildymą. Tiesa, nelabai aišku, kodėl tai daroma būtent mūsų namuose, nes čia – nuotolinis skaitiklių nuskaitymas, pačių “gyvatukų” nėra… Matyt, jei jau visame mieste, tai be atrankos visiems ta “dovanėlė”… 🙂

 4. Pingback: Pletkas apie šildymą | Šeškinės 4 ir 6 namų bendrijos žiniasklaida

 5. ALDU says:

  Bet juk tą “dovanėlę” jie buvo priversti atsiimti. Ar ne?
  ——————————————————————-
  Toks ir reikalas, kad “ar ne” . :)))) Tiesiog, pradėjus šildymo sezoną, nepaskirstytą šilumą KV tiekimo sistemoje galima ramiai “nuskandinti” šildymo šilumoje. Todėl jau nėra tikslo žaisti su tais temperatūros pažeminimais.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.