Elgetos ir sukčiai

Vakar po mūsų namus vaikščiojo žmogus prisistatantis kaimynu ir prašantis pinigų.

Mūsų forume kaimynai pasidalino informacija apie jį:

  1. Maždaug 35 metų amžiaus, su šviesiai smėline striuke, kelnės treninginės su 3 juostom, raudona kepurė, šviesūs plaukai, ~175 cm ūgio, nebanditiško veido, alkoholiu nesmirdėjo.
  2. Istorija visiems daug maž vienoda susijusi su Antakalniu ir tuo, kad jis yra kaimynas (vieniems sakė kad iš 4 namo 35 buto, kitiems 6 namo 39 buto). Vieniems sakė, kad darbe paliko piniginę ir telefoną, kitiems, kad grįžo iš naktinės pamainos viską irgi pamiršęs. Prašė nuo 8 iki 18 litų, tai autobusui, tai mikriukui, tai taksi. Iš vieno kaimyno prašė netgi mikrobanginės krosnelės (nors gali būti kad tai kitas žmogus, kadangi “mikrobanginis” smirdėjo alkoholiu).

Skambinkite tokiais atvejais 112. Vienas kaimynas sakėsi paskambinęs, o čia citata iš jo laiško:

Man paskambinus “pagalbos telefonu” kalbėjo labai maloni moteriškė – tad nebijokite skambinti. Ir net nekvestionavo mano pranešimo, tik mandagiai išklausinėjo kaip identifikuoti tą asmenį ir pasakė, kad informuos pareigūnus. Kiek esu prisiklausęs bjaurių istorijų apie policiją, bet šis įvykis yra prie malonesniųjų

Anot to kaimyno, pareigūnai prisistatė labai operatyviai. Surinko tą žmogų, pasisodinę automobilyje kažką pakalbėjo ir išsivežė. Toks scenarijus šiai istorijai yra pats geriausias, nes juk tokie elgetautojai gali ne tik kaulyti pinigų – gali nužiūrinėti butus, įvertinti ar juose gali būti brangių dalykų. Gali, kol ieškoma pinigų, įsmukti ir ką nors pavogti. Gali užpulti jei įsitikins kad namuose vienas įveikiamas žmogus.

Jei jums nutiktų taip pat, t.y. jeigu atidarytumėte duris panašiam sukčiui/elgetai, nepasimeskite. Įsiklausykite į jo pezalus. Paprastai jie nepasižymi logiškumu, kaip ir patys žmonės intelektu – nebent įtaigumu, gautu sukčiavimo praktikoje. Jei istorija pasirodys labai įtikinama, neduokite ko prašo (jokiais būdais neįsileiskite į butą ir duris užrakinkite, jei eisite ko nors pasiimti), per daug neįsijauskite į jo padėtį, o verčiau pagalvokite ką patys darytumėte tokiu atveju (ar tikrai būtent taip prašytumėte ir būtent tiek?), geriausiu atveju pasiūlykite kitą alternatyvą, t.y. kreiptis į draugus/gimines arba paprašykite daugiau informacijos/smulkmenų iš jo istorijos.

Nepamirškite ir kitų “silpnųjų grandžių”. T.y. perspėkite vaikus, ar besisvečiuojančius gimines, bei draugus NEATIDARYTI durų niekam, ko tikrai nepažįsta.

This entry was posted in Naujienos and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.