Verslo liudijimai ir darbo sutartys

Kaip ir daugelis čia esančių straipsnių, taip ir šis prasideda tokiais žodžiais: “neseniai rašėme apie”… Taigi, neseniai rašėme apie tai, kad du kaimynai su verslo liudijimais buvo pasamdyti pjauti žolę ir gal dar kažką daugiau atlikti mūsų visų (jų tame tarpe) naudai.

Forume pasirodė nuogąstavimai, jog DNSB gali būti priversta mokėti žmogui, dirbančiam pagal verslo liudijimą visokias dideles kompensacijas, nutikus nelaimingam nutikimui.

Čia parašyta turbūt, kad nekišti nagų kur nereikia

Čia parašyta turbūt, kad nekišti nagų kur nereikia

Mes, žinoma (iš anksto dėl to atsiprašome), nenorime mokėti jokių kompensacijų! 🙂 Žmonės, kurie dirba pagal verslo liudijimą turi patys atsakyti už savo saugumą (žinoma, jei taip parašyta darbo sutartyje – Mindaugai, ar taip parašyta?). Mes gi puolėme naršyti visokiuose teisiniuose forumuose, ieškodami informacijos apie tai. Radome štai ką. O čia va ištraukos iš ten:

Įvertinus tai, kad tiek darbuotojas, tiek pagal verslo liudijimą dirbantis asmuo už konkretų darbą turėtų gauti vienodą atlygį, visiškai aišku, jog darbdaviui priimti į darbą naują darbuotoją visiškai nenaudinga. Esant darbo santykiams, už darbuotoją darbdavys privalo mokėti gyventojų pajamų mokestį, socialinio draudimo įmokas, užtikrinti darbuotojui taikomą darbo ir poilsio režimą, sąlyginai sudėtinga darbo santykių įforminimo ir nutraukimo procedūra, yra darbuotojo susirgimo rizika, darbo sauga ir visa kita. Samdant individualią veiklą vykdantį asmenį, abu teisės subjektai sudaro civilinę sutartį ir susitaria dėl atlygio už darbą ar paslaugas. Vis dėlto sudarant sutartis su individualią veiklą vykdančiais asmenimis reiktų atidžiai išnagrinėti visas teisines aplinkybes, tokių sutarčių dalykas turėtų būti tam tikro darbų rezultato pasiekimas, konkrečios paslaugos, o ne tam tikrų funkcijų vykdymas per tęstinį laikotarpį.

Ir dar va ką:

Nors, kaip minėta, lyginti darbo santykius ir individualią veiklą teisiškai nėra tikslu, vis dėlto toks lyginimas turi praktinę naudą. Iš darbdavio pozicijų vertinant individualią veiklą ir darbo santykius, pabrėžtini tokie pagrindiniai individualios veiklos privalumai:

 • Samdant asmenis, vykdančius individualią veiklą, sumokama mažiau mokesčių.
 • Daug paprastesnė „darbdavio“ ir individualią veiklą vykdančio asmens santykių įforminimo ir nutraukimo procedūra, palyginti su darbo santykiais.
 • Esant individualiai veiklai, nėra gana griežtų darbo drausmės, darbo ir poilsio režimo, darbo saugos reikalavimų.

Tai čia kaip ir aiškiai parašyta, kad už darbų saugą atsakingi patys asmenys, dirbantys pagal individualią veiklą (žinoma jei taip parašyta darbo sutartyje). Bent jau aš taip supratau. Gal, kas nors perskaitęs visa, kas čia dabar parašyta, galėtų pakomentuot ar teisingai supratome? Mes kaip ir žinome, kad galbūt čia kartais paskaito chebra iš CommonSense.lt, katrie yra verslo konsultantai ir tikrai apie tai kažką turi žinoti – jūsų komentarai būtų ypač ypatingai laukiami 😉

This entry was posted in Naujienos, Remontai and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

5 Responses to Verslo liudijimai ir darbo sutartys

 1. ALDU says:

  Taigi, sutartyje ir reikia įrašyti punktą, kad paslaugos teikėjas pats atsako už darbų saugą ir sveikatą (DSS). Be to, reikėtų įrašyti, kad jis atsakingas už teisės aktų reikalavimų laikymasį aplinkosaugos, gaisrinės saugos ir elektrosaugos (dėl visa ko) srityse. Aplinkosaugos, pvz., reiškia, kad žolė bus pjaunama taip, kad liktų ne mažiau, nei 35 mm, nupjauta būtų tinkamai surenkama, išvežama ir utilizuojama, laikantis prisilaikant želdinių priežiūros taisyklių ir bioskaidžių atliekų tvarkymo taisyklių reikalavimų ;)))))…

 2. ALDU says:

  Grįžtant prie šios temos… Vakar VMI išplatino pranešimą http://www.vmi.lt/lt/?itemId=10822728
  Delfi, taip pat, jį išdėstė http://verslas.delfi.lt/business/mokesciu-inspektoriai-tikrins-patentininku-paslaugas-pirkusias-imones.d?id=45952973
  Kiek supratau iš išdėstytų nuostatų ir iš VMI darbuotojo konsultacijos, egzistuoja kelios individualios veiklos (IV) rūšys. Tai: IV pagal verslo liūdijimą ir IV pagal VMI pažymą. IV pagal pažymą – yra platesnio pobūdžio ir ypatingų apribojimų jai nėra. O IV pagal verslo liūdijimą, savo ruožtu, būna dviejų porūšių: suteikianti teikti prekes ar paslaugas tik fiziniams asmenims bei ir juridiniams. Todėl ir kyla klausimas, su kokią veiklą vykdančiu fiziniu asmeniu bendrija (juridinis asmuo) sudarė sutartį? Jei tai yra tik pirmo porūšio atvejis, tai ateityje gali kilti problemos dėl gyventojų pajamų ir sveikatos draudimo mokesčių priskaitymų…

 3. Pingback: Atsakymas iš darbo inspekcijos | Šeškinės 4 ir 6 namų bendrijos žiniasklaida

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.