Dėl šilumos ūkio priežiūros ir babkių už parkingą

Čia visai neseniai į pašto dėžutes buvo atėjusi tokia skrajutė:

Skrajutė

Čia NPC siūlosi atlikti viską

Nusiunčiau fotkę Mindaugui ir mes išsiaiškinome, jog derybos dėl mūsų šilumos ūkio priežiūros vis dar vyksta.

Status quo:

 • Šilumos punktų priežiūros VE nebeteikia.
 • Dabar mums šias paslaugas teikia jų grupės įmonė City Service už 24 ct/m^2
 • Yra firmų, kurių kaina mažesnė, pvz.: 14 ct/m^2

Tačiau CityService mums kažkiek padeda aiškintis su PST dėl 250 tūkst. LTL išmokos už neįrengtą parkingą1.

Už tas 250 tūkstančių babkių galėtumėm pasidaryti visokių fainų dalykų, kaip vaikų žaidimo aikštelės atnaujinimas, masinis-kokybiškas-dar neapšiltintų sienų apšiltinimas, nusileidimą patogų šaligatviais su vežimėliais ir pan.

Apie parkingo užbaigimą tikriausiai kalba nebeina, nes jei babkes duos, tai reiškia, kad nebe įrenginės, o mes patys ar to norėtumėm?

__________________

1– ilga istorija trumpai:PST kažkokia firma su keistu pavadinimu (bene “Sėkmės šaltinis” ar kažkokiu panašiu) pastatė mūsų namus (t.y. Šeškinės 4 ir 6 namus). Tikriausiai 2006 metais buvo užbaigtas ir priduotas su daline apdaila 4 namas, o 6-asis metais anksčiau. Tai va statė-statė jie pagal projektą, bet va parkingo (kur ne po žeme) ir neužbaigė įrenginėti, nes šalia mūsų namų turėjo išdygti ir kažkoks biurų pastatas, kurio (tikriausiai) projekto dalimi ir būtų to parkingo užbaigimas. To pastato taip ir nepradėjo statyti, nes matyt suprato, kad neapsimoka ar panašiai (ten ant to sklypo dabar puikuojasi užrašas “parduodamas projektas”). Projektą pardavinėja, bet va parkingo neįrengė. Mindaugas ir Aleksandras neleis labai nukrypti į lankas (tikiuosi) ir primins kokie ten dokumentai tarp ko pasirašyti ir jog ten paminėta, kad jeigu PST neįrengs parkingo, tai jie mums už tai bus skolingi 250 tūkstančių litų. Kiek suprantu dar kai buvo Aleksandras pirmininku buvo eita tų babkių pasiimti, bet PST nedavė. Tai dabar Mindaugas vaikšto. O vaikšto jau pasitelkdamas pagalbon Lietuvos teisėtvarkos sistemą2.
2– Jeigu esate patyręs panašiuose teisminiuose ginčuose irba pažįstate ką nors kas patyręs, tai būsime labai dėkingi už kontaktus to žmogaus.
This entry was posted in Naujienos and tagged , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

3 Responses to Dėl šilumos ūkio priežiūros ir babkių už parkingą

 1. ALDU says:

  Visų pirma, šilumos kaina Šeškinės g. 4 ir 6 namams nesumažėjo ar jau bent neturėjo sumažėti. Ji sumažėjo tik tuose namuose (senos statybos), kuriuose “Vilniaus energija” savo lėšomis modernizavo šilumos punktus (berods, jau apie tai rašiau). Šilumos kainos vieneto skirtumas tarp namų, kuriuose šilumos punktų įrenginiai “priklauso” šilumos tiekėjui ir nepriklauso sudarė 2,09 ct/kWh.
  Dėl priežiūros. 24 ct/m2 tarifas – “standartinė” “City service” grupės įmonių Š ir KV sistemų priežiūros kaina. Šiaip savivaldybė yra nustačiusi maksimalius priežiūros tarifus pagal Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos patvirtintą metodiką. Vienam namui tai būtų (be PVM): Tšp = 14 ct/m2 – šilumos punkto priežiūra, plius šildymo ir karšto vandens sistemų tarifas Tmax = 9 ct/max. Tačiau paskutinysis tarifas dar yra diferencijuojamas priklausomai nuo namo amžiaus ir dydžio. šiuo atveju, pritaikius koeficientus, jis turėtų būti 5,67 ct/m2. Taigi, iš viso maksimalus tarifas turėtų būti 19,67 ct/m2. Tačiau… ši metodika yra patvirtinta 2010 m. sausio 13 d. ir galioja tol, kol nebus paruošta ir patvirinta nauja. Mano žiniomis, naująją metodiką jau VKEKK ruošia ir gruodžio mėn. savivaldybė užplanavusi tvirtinti naujus maksimalius tarifus. Kokie jie bus – sunku pasakyti, tačiau viena aišku, kad didės. O iki šiol beveik 2 metus “Vilniaus energijos” taikomas 24 ct/m2 tarifas aiškiai buvo didesnis už nustatytą maksimalų. Na, nebent vėl gi, bendrija jį yra įtvirtinusi sutartimi su prižiūrėtoju – čia jau teisinkų klausimas, ar taip galėjo atsitikti.
  Mano galva, per mažas gi tarifas irgi yra blogis, nes tai reiškia, kad prižiūrėtojas nevykdys dalies būtinų darbų, numatytų minimalių priežiūros darbų sąraše, nedarys pakankamų atidėjimų šilumos punkto ir šildymo bei karšto vandens tiekimo sistemos paruošimui šildymo sezonui ir pan.
  Žodžiu, maksimalūs tarifai – orientyras, į kurį reikią orientuotis, renkantis prižiūrėtoją ir derantis su pretendentu dėl mažesnės kainos. Bet kainos mažumas turėtų būti proto ribose…

  • Diadia Flap says:

   Tie namai (bendrijos) kur turi tiesiogiai sutartis su City Service ir pan. moka po 9-11 ct/m2 už šilumos punktų priežiūrą. Yra keletas namų Vilniuje kur ta kaina yra apie 6 ct/m2 bet papildomai reikia mokėti už šildymo sistemos paruošimą šildymo sezonui. Tai čia kaip pasakyti rinkos kaina už kiek šalys susitaria, realiai NPC irgi su City service už panašią kainą turėtų susitarti, o skirtumas tarp rinkos kainos ir patvirtintos maksimalios kažkam į kišenę/sąskaitą…

 2. Pingback: 250 tūkstančių litų ar ne 250 tūkstančių litų | Šeškinės 4 ir 6 namų bendrijos žiniasklaida

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.