Ir vėl remontas

Mes su žmona pirkome butą Šeškinėje iš PST name, kuris buvo pastatytas lygtais 2005 metais. Tais metais, kai nekilnojamojo turto burbulas buvo įpusėjęs pūstis ir butų kainos dar nebuvo pasiekusios aukščiausio savo taško (mūsiškis dabar kainuoja daugiau, negu pirkome).

Tas nekilnojamojo turto burbulas blogai veikė statybų rangovus. Matyt jie labai skubėjo arba darė taip, kaip pigiau ir mažiau pastangų, nes pinigus vistiek uždirbdavo tokius pačius.

Vėliau kiek paaiškėjo, jog tai tokia yra technologija statybų – „vėdinamas fasadas“ vadinasi. Tai jis toks buvo vedinamas, kad net švilpė. Padariau prielaidą, jog bloga yra ta siena (juoba, kad kai statė mūsų namą, tai pro tą sieną, per mūsų būtent butą buvo medžiagų padavimas, tad buvo užlipdyta paskutinė visame name).

Ėmiau tada keletą dienų atostogų ir tą sieną susitvarkiau, o dar ir kompensaciją gavau iš PST. Viską nuo pradžios iki pabaigos dariau vienas ir užtrukau keletą dienų.

Gyvenom-gyvenom mes su ta apšiltinta siena. Džiaugėmės, nes iš tiesų buvo daug šilčiau. Bet dar praėjusią žiemą pastebėjome, jog kita lauko siena (siena į laiptinę ir laiptinės „balkoną“) ėmė pelyti!

Pelėsis šlykštusis

Pelėsis juodasis šlykštusis

Pelėsis bjaurusis šlykštusis juodasis

Pelėsis bjaurusis šlykštusis juodasis

To bjauraus pelėsio pas mus ėmė rastis ir apie visus langus. Langai prastoki – prasta šiluminė varža, nes kai lauke kiek vėsiau tai aplink kraštus kondensuojasi vanduo. Čia štai  vaizdeliai iš praėjusios žiemos per šalčius:

Fauga langai per statybų burbulą statyti

Fauga langai per statybų burbulą statyti

Negerai.  Išsikviečiau tėvą, žmoną su vaikais atidaviau mamai, kojas į rankas ir pirmyn! Į statybinių prekių parduotuvę.

Pirmiausiai nusipirkome pelėsį naikinantį preparatą. O kadangi esame vyrai, tai ėmėm patį geriausią ir stipriausią, t.y. natrio hipochlorito tirpalo, kur ~5 proc. aktyvaus chloro (>30% baliklis chloro pagrindu) pavadinimu:

„KOMETA“

O verda šitą nuodą vokiečių firma pavadinimu „Pufas“. Rekomenduoju. Veikia gerai. Smirda dar geriau, bet kai dirbi, tai nešalta…

Pufas „Kometa“

Pufas „Kometa“

Langų kraštus nuvaliau su popieriumi ir ištepiau akrilu

Langų kraštus nuvaliau su popieriumi ir ištepiau akrilu

Čia aš tuos langų kraštus taip terliojau, kol tėvas ruošė sieną (pats bjauriausias darbas – skusti dažus). Ach, tiesa, mes juk parduotuvėje pirkome putplasčio ir kažkokio naujoviško dalyko: magnio oksido su stiklo pluošto tinkliuku.

Žaliava: tankus putplastis ir magnio oksido plokštės

Žaliava: tankus putplastis ir magnio oksido plokštės

Tad, kol aš nevisai gražiai terliojau langus tėvas skuto sieną.

Skutama siena

Skutama siena

Va kiek šiukšlių nuskutus sieną

Va kiek šiukšlių nuskutus sieną

Aš nežinau kaip jūs, bet mes, planuodami darbus mąstėme apie tai, kaip užklijuosime plokštes vienas, paskui kitas, užglaistysim, nušveisim, jei reiks ir nudažysim, na dar galvojau, jog truputį pabraukysime dažus, kad nevargti per daug. Viskas. Mąstyti apie lengviausius ir bene greičiausiai atliekamus darbus visada kažkaip gerai gaunasi. O, kad reikia išimti rozetes, tada iššluoti šiukšles, nuimti lentyną, televizorių, kad daiktus reiks patraukti, paskui viską uždengti, tada saugotis, kad neužkliūtumėm už ne vietoje padėto daikto tai prisimename, kai tą reikia padaryti.

O gramdant sienas ir valant langus klausėmės Queen.

Viens-viens-viens polistirolą paukšt-taukšt...

Viens-viens-viens polistirolą paukšt-taukšt…

Putplastis (ar polistiroloas) lietuviškas! Geras šitas. Rekomenduoju.

Sutankintas putplastis (ar polistiroloas) lietuviškas! Geras šitas. Rekomenduoju.

Purškėm šitaip va ir vakaip su Ceresit CT84.

Purškėm šitaip va ir vakaip su Ceresit CT84.

Išklijavom visą sieną putų polistirolu, o į specialiai paliktus tarpelius dar klijų-klijų!

Išklijavom visą sieną putų polistirolu, o į specialiai paliktus tarpelius dar klijų-klijų!

Siūles apipjaustėme ir pradėjome klijuoti magnio oksido plokštes.

Siūles apipjaustėme ir pradėjome klijuoti magnio oksido plokštes.

Na, štai magnio oksido plokštės suklijuotos ir dar siūlės gruntu apipurkštos. O ten matote, kaip spintos problemą išsprendėm.

Na, štai magnio oksido plokštės suklijuotos ir dar siūlės gruntu apipurkštos. O ten matote, kaip spintos problemą išsprendėm.

O čia štai ta aukščiau minėta spintos problema.

O čia štai ta aukščiau minėta spintos problema.

Liko žaliavos... Dvi polistirolo plokštės ir magnio oksido plokščių liko. Gal kam reikia? Liko ir klijų-putų pusantro butelio.

Liko žaliavos… Dvi polistirolo plokštės ir magnio oksido plokščių liko. Gal kam reikia? Liko ir klijų-putų pusantro butelio.

O klijuojant if fiugenšturmvafelfliumoktopusindami klausėme Led Zeppelin.

Į pabaigą visai pavargome. Rozetes įstatėme taip kaip įsistatė (kiek kreivokai). Net grindjuostės nebepriklijavome, nes reikėjo skubėti parsivežti vaikų iš bobutės, juoba, kad kaip buvo pranešta telefonu, vyresnėlis sirguliuoja, tad nusivėlinti negalima…

Viską užbaigėme per dvi dienas. Tiksliau per dvi su trupučiu: penktadienio vakare buvome parduotuvėje ir pirkome medžiagų. Šeštadienį buvo nušveista siena ir apklijuoti langai, ir suklijuotas putplastis, ir magnio oksidas, ir buvo užglaistytos siūlės, ir dar važiavau į parduotuvę, nes kiek statybinių prekių bepirktum vistiek reiks tris kartus važiuoti.

Trečią kartą važiavau jau sekmadienį, per kurį nušveitėme siūles, gruntavome, dažėme, dėjome rozetes atgal, kabinome televizorių, tvarkėme, plovėme ir keikėmės, nes jau buvome labai pavargę ir tada aš dar prisiminiau visokias vadybos metodologijas ir procesų valdymą, kurio pas mus nebuvo, todėl visokius įrankius rinkau iš visokių kampų ir pakraščių…

Štai taip atrodo spinta, kai viską užbaigėme.

Štai taip atrodo spinta, kai viską užbaigėme.

Štai taip atrodo televizorius kai viską užbaigėme

Štai taip atrodo televizorius kai viską užbaigėme

Na, o kada nors vėliau parašysiu kiek tai kainavo.

This entry was posted in Remontai and tagged , , , , , , . Bookmark the permalink.

19 Responses to Ir vėl remontas

 1. giedrius says:

  Kiek girdėjau, stiklo paketai efektyviai tarnauja ~5-7 metus, po to jų varža mažėja – išsigaruoja argonas iš tarpo. Aišku, labai daug kas ir nuo rėmo priklauso.

 2. Marius says:

  Elektros kabelį telikui galima buvo gražiai pakišti po viskuo, bet spėju čia irgi pasimatė tik po visko? 🙂

  Pats irgi jau kelis kambarius remontavau ir vis galvoju, kad galima dar geriau ir greičiau padaryti, bet kaip visada vis kokią smulkmeną pamiršti ir viskas stabdosi.

  Beje, kiek cm polistirolo? Kiek matau lyg 3 cm?

 3. levitatorius says:

  Esu nuiminėjęs polistirolą nuo rūsio išorinės sienos. Polistirolas išoriškai atrodė OK. Bet po juo buvo didžiūūliai plotai juodo pelėsio kaip tik ten kur buvo užtepti klijai.
  Pasidariau tokias išvadas:
  1. apšiltinimas polistirolu iš vidaus neišsprendžia pačios sienos problemos – drėgmė gali kauptis po polistirolu.
  2. pelėsiui reikia drėgmės ir organinių junginių augimui, kaip suprantu pvc (arba pvc pagrindu) klijai yra puiki terpė veistis, nebent būtų su priešgrybeliniais preparatais.

 4. Rob says:

  1. Rekomenduoti naudotas medžiagas kiek ankstoka – ateityje tik pasimatys, ar geros.
  2. Gal galima foto kaip ten prie TV ilgintuvas + laidai patvarkyti?

 5. na says:

  o tas akrilas langui padejo?tesiog juo uzdengei tarpelius ?

  • Ar padėjo dar pamatysiu. Gal bent jau nepakenks. Reikėtų juo ir kitą pusę ištepti… Kol kas lygtais padeda – kiek mažiau aprasoję 😉

   Blogiausiu atveju jamt reiks lipnios juostos su porolono juostele, kur specialiai tarybiniams langams sandarinti skirtos…

 6. msn says:

  O kokia drėgmė bute laikosi?

  • Dabar didelė, nes ir lauke nesausa/nešalta. ~60 procentų santykinio drėgnumo rodė mūsų aparatas. Tiesa, jis kitame kambaryje. Reiks gal nusinešti į miegamąjį. Gerai kad priminėt!

   • msn says:

    Ganėtinai didelė, turėtų būti apie 30-50 nepriklausomai nuo drėgmės lauke. Ar tik nebus problemų su ventiliacija?

    • Gali būti problemų su ventiliacija. Jų yra. Geriausiai, žinoma, tiktų kokia nors rekuperacinė (ar panašiai vadinasi) sistema, kur įeinantis oras šildomas išeinančiu. Įdomu, ar yra sprendimų atskirai butams ir kiek tai kainuoja?

 7. Pingback: Sienos remonto kaina

 8. Pingback: Sienos remonto kaina | Šeškinės 4 ir 6 namų bendrijos žiniasklaida

 9. Saulius says:

  Manau nereikalinga jokia ‘speciali’ ventiliacija, arba pastoviai laikai langus padėtyje ‘ant mikroventiliacijos’, arba vėdini atidaręs kasdien po 10-15 minučių. To pilnai turėtų užtekti.

  Keista tik, kad ta siena ėmė drėgti po tiek metų. Jeigu blogas apšiltinimas, tai problemų turėjo būti jau per pirmą šldymo sezoną. Gal drėgmė ir pelėsis kaupiasi po jau apšiltinta siena?

  • seskine46 says:

   Kažkaip abejoju. Nes rasojo gelžbetoninė siena palei lubas visame ilgyje palei lubas ir palei grindis.

   Jei matėte mano tą senąjį šiltinimą, tai ten dariau eksperimentus su žvakėm ir vėjo malūnėliais. Ten buvo gan stiprus oro srautas. Kadangi gan hermetiškai uždariau tą sieną, tai tas oro slėgis sustiprėjo ties anksčiau pakankamai stipriomis vietomis, o dabar jau per silpnomis. Mano tokia teorija.

   Jei vėl kur nors rinksis kondensatas, žinosiu kas negerai iš tiesų ir tada galvosiu kaip problemą spręsti. Jei nesirinks – tai reiškia būsiu problemą išsprendęs.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.