Susirinkimas neįvyko. Skelbiamas naujas susirinkimas!

Apie neįvykusį susirinkimą

Neatėjo į susirinkimą kvorumas (iš čia: http://cheezburger.com/)

Neatėjo į susirinkimą kvorumas (iš čia: http://cheezburger.com/)

Visi, kas skaitote forumą, jau žinote, kad susirinkimas neįvyko. Tiksliau susirinkę buvo keli kaimynai, bet nesusirinko kvorumas, tad susirinkimas laikomas neįvykusiu.

Pagal mūsų galiojančius įstatus kvorumas būna tada, kai į susirinkimą ateina daugiau negu 50% bendrijos narių.

Mūsų namuose yra ~130 butų. Laikome kad tiek yra ir bendrijos narių, nors ne kiekvienas yra parašęs prašymą[1] stoti į bendriją. Į praėjusį neįvykusį susirinkimą atėjo ~25 nariai.

Taigi atėjo mažiau negu ketvirtis visų bendrijos narių. O ketvirtis narių irgi yra svarbu. Nes būtent tiek narių užtenka, kad būtų kvorumas pakartotiniame susirinkime pagal mūsų šiuo metu galiojančius įstatus.

Pakartotinis narių susirinkimas vyks mūsų kieme gegužės 16 dieną 19:00.

Ar ateisi į pakartotinį susirinkimą? (paimta iš http://www.dogfleas.co.uk/)

Ar ateisi į pakartotinį susirinkimą? (paimta iš http://www.dogfleas.co.uk/)

Šiame susirinkime laukiame bent jau 34 bendrijos narių. Jeigu ateis mažiau ir iki kvorumo truks tik kelių narių – bandysime belstis į duris ir kviesti išeiti į kiemą asmeniškai 😀

Būtinai ateikite! Juk turime tiek daug svarbių dalykų nuspręsti. O neįvykusio susirinkimo metu paaiškėjo, kad kai kurie iš jų ypatingai svarbūs. Apie juos čia, toliau.

Požeminio parkingo vietų dilema

Praėjusiame neįvykusiame susirinkime daugiausia klausimų ir diskusijų susilaukė požeminio parkingo vietų dilema. Taip išėjo, kad mes gavome mažiau parkingo vietų  viršuje (aikštelėje), negu buvo žadėta ir tai virto 22 požeminio parkingo vietų kompensacija – Rangovas/statytojas/pardavėjas perleido tas vietas bendrijai.

Ir dabar mes nežinome ką su jomis daryti: nuomoti ar parduoti. Pasitelkiu į pagalbą TOC dilemų sprendiklį ir turiu tokį debesį (paspaudus didinasi, nors geriausia būtų naudotis šio sakinio pradžioje esančia nuoroda):

Tai yra TOC dilemų sprendiklis: A - bendras siekiamas tikslas B ir C yra tai, ko reikia siekti, kad tikslas būtų pasiektas. D ir D' yra dilemos esmė - šie du dalykai negali būti vykdomi vienu metu E - dalykas kurį turint dilema būtų išspręsta.

Tai yra TOC dilemų sprendiklis:
A – bendras siekiamas tikslas
B ir C yra tai, ko reikia siekti, kad tikslas būtų pasiektas.
D ir D’ yra dilemos esmė – šie du dalykai negali būti vykdomi vienu metu
E – dalykas kurį turint dilema būtų išspręsta.
O gelsvame fone esančios sąlygos yra pagalbinės – jos padeda konstruoti debesį ir patikrinti ar neprivelta kur nors klaidų.

E – šiuo atveju yra tai, kas mums leistų padaryti sprendimą dėl tų DNSB turimų parkingo vietų. Jeigu mes turėtumėm išlaidų, kurios būtų eksploatacinio pobūdžio, t.y. OPEX‘as, tai geriau būtų nuomoti. O jeigu turėtumėm investicinio pobūdžio išlaidų, t.y. CAPEX‘as, tai geriau būtų parduoti.

Tiesiog paveiksliukas gražus apie pinigus. (paėmiau iš kažkokio http://www.caribbeanbelle.com/)

Tiesiog paveiksliukas gražus apie pinigus. (paėmiau iš kažkokio http://www.caribbeanbelle.com/)

CAPEX:

 • Pilnas namų išorinis re-apšiltinimas[2].
 • Priešgaisrinės namų sistemos sutvarkymas (apie tai nemažai jau rašyta).
 • Vežimėlių nuvažiavimai nuo mūsų kalno.
 • Šlakbaumai antžeminiam parkingui
 • Kiemo apželdinimas
 • Papildomos antžeminio parkingo vietos

OPEX

 • Namų šilumos skaičiavimo formulių korekcijos pagal mūsų namų specifiką (yra tokia galimybė, bet tikėtina, kad ja pasinaudojus mums gali atsirasti papildomo opex’o).
 • Priešgaisrinės parkingo sistemos priežiūra.
 • Aplinkos vaizdo stebėjimo sistema
 • Antžeminio parkingo šlakbaumų priežiūra
 • Aplinkos augmenijos priežiūra.
 • Aplinkos priežiūra žiemos metu (sniego valymo darbai)
 • Įvairūs įvairių dalykų remontai
 • Laiptinių valymas ir aplinkos tvarkymas (valytoja)

Kažko tikrai nepaminėjau. Labai prašau jūsų visų pagalbos ir papildyti šiuos sąrašus (tai galite tiesiog komentuodami po šiuo straipsniu, arba parašydami į forumą).

Pasiūlymas

Siūlau bendrijai sudaryti terminuotas (ne ilgiau negu metams) požeminio parkingo vietų nuomos sutartis su visais norinčiais (prioritetas – DNSB nariai ir namų butų savininkai). O sprendimą dėl pardavimo atidėti bent jau metams. Bent jau metams, kol mes išsiaiškintumėm kokius projektus norėtumėm vykdyti ir kiek jie mums kainuotų.

Turėdami informaciją apie numatomas išlaidas galėtumėm varžytinių būdų (taip galėtų būti gaunama maksimali nauda bendrijai) parduoti reikalingą dalį parkingo vietų norintiems pirkti (prioritetas vėlgi DNSB nariai ir butų savininkai).

Pasakykite ką manote:

Norintiems nuomotis/pirkti požeminio parkingo vietas

Jei jūs norite nuomotis (preliminari kaina 120 lt/mėn) arba pirkti (pradinė dabartinė kaina 15 000 lt) požeminio parkingo vietas, tai turėtumėte surašyti visa tai raštu ir pateikti bendrijos valdybos pirmininkui Mindaugui arba kaimynei Rasai (ji apsiėmė tai koordinuoti). Savo raštus galite įmesti į pašto dėžutes: 6-15 arba 4-57.

O kad jau iki čia perskaitėte, tai galite ir spustelėti čia ką pasirinktumėte (tiesiog vien todėl, kad galite paspausti, o paspausti galite ant vieno arba dviejų pasirinkimų):

Bendrijos valdybos pirmininko prezentacija neįvykusiame susirinkime

Nežiūrint į tai, kad kvorumas nesusirinko, Mindaugas pristatė bendrijos valdybos ir savo veiklos rezultatus bei šiaip apibendrinimus. Tie, kas jos nematėte, ją galite pasižiūrėti čia:

_________________________

[1]– pagal įstatus jūs turite būti nors vieno buto savininku ir jums tada užtenka tiesiog parašyti prašymą adresuotą bendrijos valdybai ir jūs jau bendrijos narys.

[2]– aš čia taip primečiau, kad 22 parkingo vietos parduotos už 15 000 lt,  būtų 330 000 LTL. Ir jeigu su kokiu nors rangovu sutartumėm re-apšiltinti vieną aukštą už ~1000 LT, tai pinigų užtektų. Problema gi lieka ta pati – koks tokio apšiltinimo efektyvumas. Keletas kaimynų jau šiltino panašiu būdu. Forume, kiek pamenu, tas kaimynas tvirtino, jog investicijos pasiteisino. Pataisykite mane, jei klystu.
This entry was posted in Naujienos and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

2 Responses to Susirinkimas neįvyko. Skelbiamas naujas susirinkimas!

 1. rasaw says:

  Sveiki, labai įdomus sprendimo būdas, tačiau leisiu sau nesutikti ir patikslinti bendros problemos esmę – trūksta parkavimo vietų , o ne pinigų! Taigi ir tikslas turėtų būti ją sumažinti, ar ne? Jeigu 22 automobiliai “nukeliautų” iš viršaus į apačią :), nesvarbu ar vietų pardavimo ar nuomos būdu, bendra problema realiai sumažėtų. Jeigu mes toliau nuomuosime LNK – didės mūsų bendrijos sąskaita, tačiau automobilių parkavimo problema nesumažės.

  • seskine46 says:

   Tai tą problemą sprendžiame tuo, jog pirmenybę išsinuomoti požeminio parkingo vietas sutekiame bendrijos nariams.

   Jeigu bendrijos nariai ta galimybe nepasinaudos, tai vietų viršuje neatsiras bet kuriuo atveju.

   Nebent gausime pakankamai pinigų ir įsirengsime papildomas parkavimo vietas (dėl to ties CAPEX atsirado dar vienas dalykas).

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.