Karštas vanduo iš šalto vandens čiaupo

Pasirodo santechniniai galvosūkiai ne vien mūsų galvų skausmai (tai firmos http://www.theplumbingdetectives.com/ logo)

Pasirodo santechniniai galvosūkiai ne vien mūsų galvų skausmai (tai firmos http://www.theplumbingdetectives.com/ logo)

Turime problemų su santechnika. Gal kas galite padėti išsiaiškinti kur problema?

Mūsų namai aukšti – 16 aukštų. Santechnika gan nauja ir šiuolaikinė. Rūsyje yra siurblinė, kuri pakelia vandenį iki pat viršaus.

6 namo viršutinių aukštų kaimynai skundžiasi, jog iš šalto vandens čiaupo bėga karštas vanduo.

Mus aptarnaujanti įmonė pranešė, jog automatika veikia gerai ir kad sutrikimų ten nėra.

Iki šiol pavyko išsiaiškinti, jog problema nutinka dėl susidariusių slėgių skirtumų tarp karšto ir šalto vandens kontūrų. Tiksliau dar ir dėl gedimo kažkurio kaimyno kažkuriame maišytuve.

Šiek tiek patyrę santechnikai sako, jog tai nutinka dažniausiai su termostatiniais maišytuvais, kurių atbuliniai vožtuvai užstringa ir šitaip karštas vanduo patenka į šalto vandens vamzdžius.

Gal turite idėjų kaip išsiaiškinti pas kurį kaimyną gedimas? Santechnikus jau pasikvietę buvo trys kaimynai. Iš pradžių pagalvojau, jog atsukus šalto vandens čiaupą, turėtų suktis ir karšto vandens skaitiklis (ne tik šalto). Keletas kaimynų pastebėjo šiuos simptomus. Santechnikai problemų pas juos nerado.

Ar čia neteisingi simptomai ar blogi santechnikai? Kaip manote?

Labiausiai skundžiasi viršutinių aukštų kaimynai, nors apie simptomus kalba ir antrajame aukšte (ten sako, jog slėgis retkarčiais nukrenta abiejų vandenų).

Gal turite idėjų kaip išsiaiškinti šį detektyvą?

Advertisement
This entry was posted in Avarijos ir gedimai and tagged , , , . Bookmark the permalink.

18 Responses to Karštas vanduo iš šalto vandens čiaupo

 1. mindauqas says:

  Idėjų neturime, turime tik tą pačią problemą… Kadangi ji yra tiek virtuvėje, tiek vonios kambaryje, turiu įtarimą, kad tai dėl fizikinių dėsnių – šalto ir karšto vandens vamzdžiai per arti vienas kito ir/ar blogai izoliuoti.

 2. Eduardas says:

  Taip staiga pasikeitė izoliacijos sluoksnis, kad saltas virto verdančiu?
  Dažniausiai tai įvyksta, tik žmogaus ranka pridėjus (prikišus). Tai atsitinka įrengiant papildomus vandens turinius šildytuvus. Atsiranda papildomų, nepatogių sunkiai prieinamų kranų, arba net sunkiai pastebimų, (užstoja storesnis vamzdis ir t.t.). Santechnikai įrengia, o vartotojai primiršta. Arba pasikeičia vartotojai, kuriems niekas neaišku, kaip teisingai reikia persukinėti vandens padavimo kranus.
  Tokiu būdu pasitaiko kad sąmoningai, ar nesąmoningai netaisyklingai susukinėjus padavimo kranus, ir vartotojui išjungus elektrinį vandens šildytuvą. (jūsų atveju tūrinis šildytuvas įjungtas). Vanduo karštas yra skiedžiamas kaimynams ypač kas arčiausiai nuo šito stovo gauna karšta vandenį. Tokiu būdu papiginamas karšto vandens savikaina. (vagystė). Vartotojo įsirengusiam turinį šildytuvą, kai karštą vandenį naudoja kaimynas, karšto vandens skaitliukas sukasi atgal o šaltas i priekį. (padavimas gaunamas per turinį šildytuvą, neteisingai susukinėjus kranus padavimo)
  Kad tokių sąmoningų ar piktybinių klaidų išvengti, kas įsirengė turinius šildytuvus, turėtų būti įpareigoti ant padavimo karšto ir šalto vandens įsirengti vienos krypties vožtuvus (atbulinis vožtuvas)
  Tai vienas galimas variantas iš gyvenimo. Tai dažniausiai įvyksta, kai nėra griežto vandens, šildymo sistemos perplanavimo priėmimo akto su projektiniu brėžiniu, bei vizualiniu foto už fiksavimas.

 3. Eduardas says:

  Tai pat didelį tikimybė rasti gedimą kas turi įsirengęs brangius maišytuvus su termostatais. Užsukti įėjimo šaltą vandenį ir stebėti koks vanduo bėga iš šalto krano. Ten deja neturėtų nei kapsėti nei bėgti – niekas. Jei bėga reiškia maišytuvas sugedęs.

  • Skirmantas says:

   Ačiū! Šitą būdą pasiūlė man ir Feisbuke. Panašu, kad šitas bus geriausias būdas. Ką gi. Bus dar vienas papildomas pasivaikščiojimas pas kaimynus. Reikia balsavimo anketas pasiruošti…

 4. Marius says:

  Asmeniškai nesusidūriau, bet pas giminaičius buvo toks atvejis ir kaltas liko pas kaimynus buvęs maišytuvas su termostatais. Viskas išaiškėjo, nes jis pats pasigyrė, kad pas jį skaitiklis vienas atgal sukasi.
  Aš tik nelabai suprantu kodėl taip nutinka tuose maišytuvuose ir kodėl to praktiškai nepasitaiko standartiniuose maišytuvuose. Kas per konstrukcijos ypatumai?

  • Skirmantas says:

   Atbulinio vožtuvo gedimai. Termostatiniai yra sudėtingesni maišytuvai ir ten vanduo patekęs iš šalto ir karšto vandens kontūrų maišosi vienoje ertmėje, o angų dydžiai reguliuojami pagal temperatūrą. Youtūbėj radau veikimo principo apipavidalinimą:

   Mes dar neturime ir gyvatuko, todėl karštas vanduo, esantis vamzdyje tarp buto ir ciruliacinio kontūro – atvėsta. Termostatinis maišytuvas atveria karšto vandens angą maksimaliai, o šalto – minimaliai, kai vanduo sušyla – atsidaro daugiau ir šalto vandens anga. Dėl slėgių skirtumo ir atbulinių vožtuvų gedimo karštas vanduo patenka į šalto vandens kontūrą.

   Kodėl ta problema nenutinka paprastam maišytuvui? Galbūt dėl paprastesnės konstrukcijos. Galbūt ten susidaręs slėgių skirtumas nukreipiamas į čiaupo galą, o ne į kito vandens kontūrą.

 5. aurimas says:

  Pas kazkuri kaimyna (greiciausiai to paties auksto arba artimiausio auksto) yra sugedes karsto vandens maisytuvas. Paleidus karsta vandeni per ta sugedusi maisytuva dalis vandens patenka i salto vandens sistema (todel pas kaimynus bega siltas vanduo vietoj salto) suka salto vandens skaitikli atgal. Ta beda yra buvusi jau 4 namo 14 ar 15 aukste (berods pas kaimyna, turinti labai didele ar sukurine vonia). Reikia tiesiog eiti per kaimynus ir leidziant vandeni pas kazkuri viena, stebeti skaitiklius ir koks vanduo pradeda po to begti pas kitus. Sutvarkius/pakeitus maisytuva, problema bus ispresta.

  • Skirmantas says:

   Jau gal du kaimynai turėjo panašią problemą – atsukus tik šaltą vandenį – sukosi ir karšto vandens skaitliukas. Ten buvo santechnikai ir nerado problemų. Čia spėju, kad tiesiog čiaupai tokie prastesni – nors atsuki tik vieną vandenį, bet gal praveria ir kito vandens angą.

 6. Senis Šaltis says:

  Sveiki. Aš ne jūsų namų gyventojas.
  Pirma. Keista, kad sakote, kad skaitikliai sukasi atgal. Ar neturėtų nauji skaitikliai stovėti vietoje, jei vyksta atgalinis vandens padavimas?
  Antra. Tuose termostatiniuose maišytuvuose išsiderina padavimas tada, kada vandens padavimas vyksta nevienodu spaudimu. Jūsų atveju susidaro įspūdis, kad karštas vanduo ateina didesniu spaudimu nei šaltas.
  Trečia. Iš patirties savo bute. Turime tokį dušiuką pajungtą prie svirtinio maišytuvo. Tas dušiukas turi svirtelę, kuri paleidžia vandenį. Taigi, jei atsuktas pagrindinis maišytuvas, o dušiukas uždarytas, pas mus bute visur karštas vanduo atšala ir reikia laukti, kol jis pasirodys. Vadinasi šalto vandens spaudimas yra didesnis, nei karšto. Panašiai veikia ir tie termostatiniai maišytuvai.
  Gal čia bėda? (Pas mus nauji namai ir nauja sistema, skaitikliai kiekvieno buto laiptinėje)

  • Skirmantas says:

   Panašu, kad jūsų dušo maišytuvo atbuliniai vožtuvai pagedę. Specialistai sako, kad dėl kokios nors šiukšlės, kuri vožtuvui neleidžia užsidaryti iki galo.

   Tuos atbulinius vožtuvus paprastai turi termostatiniai maišytuvai. Tiem paprastesniems galbūt ir nereikia, nes maišymas realizuojamas reguliuojant šilto/šalto vandens padavimą mechaniškai ir jeigu kažkurio vandens per daug – jam anga tiesiog sumažinama ir tas vanduo patekti į kitą kontūrą neturi galimybės. Šie paskutiniai – mano prigalvojimai 😉

   • Senis Šaltis says:

    Aš neseniai kalbėjausi su mūsų namų šilumos punkto prižiūrėtoju. Spaudimo padavimas pas mus eina tiesiai ir KE ir vandenų. Mes neturime siurblio spaudimui palaikyti. Todėl negalime ir jo reguliuoti. Kaip sakė specialistas, jei prisuksime kokį vamzdį sumažėja tik vandens kiekis, bet ne spaudimas.
    Maišytuvai paprasti neturi atbulinių vožtuvų (aš apie paprastus virtuvėje ar vonioje). O tas mano pavyzdys su dušiuku, tai gal reikėjo ūkiškiau pasakyti. Paimi šalto vandens vamzdį ir sujungi su karšto. Tas kurio spaudimas didesnis ir po valiai eina į priešingos temperatūros kontūrą. Mano dušiuko atveju, jei atsuktas tik karštas ar šaltas vanduo, o dušiukas užglūšintas, tada viskas gerai, sistema neatvėsta (bėda tik, kada vyksta maišymasis tarp vandenų).
    Linkėjimai išspręsti detektyvą.

    • Skirmantas says:

     Hm… Man NPC atstovas sakė, kad yra siurblinė ir pakelia vandens slėgį iki 8 atmosferų, nes namai aukšti. Žemesniuose aukštuose (berods iki 8 aukšto) yra slėgio reduktoriai laiptinėse. Aukščiau slėgis jau būna mažesnis.

     Kol nepažiūrėsiu, tol ir nežinosiu kur tiesa.

 7. Gali būti problemų su siurbline. Turėtų namo prižiūrėtojai suremontuoti.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.