Santechnininis tyrimas pradėtas!

Tikrinom ar bėga

Tikrinom ar bėga

Prasinešiau vakar per 6 namo kaimynus. Bandžiau surasti pas kurį kaimyną maišytuvas sugedęs.

Aplankiau 16-9 aukštus, paskambinau į 26 butus, duris atidarė 10 (39, 42, 44, 47, 52, 54, 58, 59, 60, 61A butai)

Užsukinėjau šalto vandens vožtuvą laiptinėje ir atsukinėjome šaltą vandenį pas kaimynus – žiūrėjom ar bėgs. Jei bėga – bėda.

Pas visus buvo OK išskyrus vieną – 47 butą. Ten vanduo nedidele srovele bėgo atsukus šaltą vandenį, o laiptinėje tą vandenį užsukus. Tai dar nereiškia, kad per šitą maišytuvą maišosi karštas vanduo su šaltu. Gali būti, kad maišytuvas tiesiog iki galo neužveria karšto vandens sklendės net ir atsukus tik šaltą vandenį.

Rekomendavau vis tiek pasikviesti santechniką. Žygį tęsiu kitą savaitę.

Atnaujinimas: 31 ir 33 butaitaip pat pranešė, kad pas juos šaltas vanduo iš čiaupų nebėga užsukus jį laiptinėje.

This entry was posted in Avarijos ir gedimai and tagged , , . Bookmark the permalink.

5 Responses to Santechnininis tyrimas pradėtas!

 1. aurimas says:

  Jei norite suzinoti, kurio kaimyno maisytuvas sugedes ir del kurio kaltes bega karstas vanduo is salto vandens maisytuvo, tai reikia leisti karsta vandeni ir ziureti ar salto vandens skaitikliai nesisuka atgal pas ji pati. Dar pasitikrinimui paziurite ar is kaimyniniu salto vandens ciaupu nepradejo begti siltas vanduo.
  Ar jus siaip kazka cia tikrinate?

  • Skirmantas says:

   Aš nesu tikras ar tikrai skaitliukai moka suktis atgal. Gal kai kurie turi apsaugą nuo to? Net jeigu ir neturi, tai vis tiek tikriname tą patį. Jeigu maišytuvas sugedęs ir praleidžiamas vanduo, tai iš maišytuvo turėtų bėgti karštas vanduo.

   Ir tas ir kitas būdas yra tinkami. Tik mano naudojamas būdas gal kiek patikimesnis, nes užtenka pamatyti bėgantį vandenį iš čiaupo, o nežiūrėti į kurią pusę sukasi kuris skaitiklis.

   Žr. prieš tai buvusį straipsniuką. Ten daug žmonių daug patarimų davė.

 2. aurimas says:

  Maisytuvas gali normaliai uzsidaryti ir nedarbo bukleje visai nebegti, nekapseti kaip senas rusiskas. O tik ji atsukus, kai bega karstas vanduo su spaudimu, ta problema isryskeja, ypac jei leidi daug karsto vandens (vonia, dusas). Todel uzsukus salto vandens sklende nieko nepamatysi. Savininkai dazniausiai ir nezino, kad pas juos problema. Beda isduoda kaimynai arba skaitiklis. Skaitikliai suktis atgal gali tikrai, musu namuose sumontuoti taip pat.
  Ne tik 4 name yra tai buvo, bet ir 6 name. Tuomet tai buvo berod 37 buto maisytuvas kaltas, kai viska susitvarke ir bedos neliko. O ieskant masytuvo/u kaltininko/u (o ju gali buti ir ne vienas, ir ne viename bute) reikia padirbeti tuose aukstuose, kurie skundesi del silto vandens is salto ciaupo problemos. 16 aukstui 8 auksto silto vandens pratekejimas tikrai nepasijaus.

 3. vartotojas says:

  pagalvojau va čia taip paskaitęs šia temą su komentarais, kad visiškai tiksliai tikrinti reikėtų kiek kitaip. vanduo šaltas su karštu turėtų maišytis kada buto šeimininkai vandens nenaudoja, nes jei maišytuvai atidaryti vanduo bėgs į kriauklę ar vonia. modeliuojant tokią situaciją, kad pvz pas mane bute vanduo maišosi kai maišytuvo padėtis tokia, kad vanduo turėtų nejudėti nes maišytuvas kiauras, o kaimynas pas save atsuka karštą vandenį. Pas jį vamzdyne dėl to kad vanduo išleidžiamas krenta slėgis. Tai jau yra priežastis traukti vandenį iš ten kur slėgis didesnis (pvz per kaimyno nesandarų maišytuvą iš šalto vandens vamzdžio). Slėgio skirtumai turi būti pakankamai maži ir manau to šalto vandens nutekėjimo nepajausite žiūrėdami į šalto vandens skaitiklio parodymus. Bet to šalto vandens gali pakakti karštą vandenį ataušinti pvz 3 laipsniais. Taigi grįžtant prie tikrinimo esmės reikėtų tikrinti kai maišytuvo rankenos padėtis tokia, kokia būna kai vanduo būna nenaudojamas. Tokiu atveju reikėtų NEUŽSUKTI šalto vandens sklendės prie skaitiklio laiptinėje. Palysti po kriaukle atsukti šlangelę nuo karšto vandens padavimo ir pasukinėti maišytuvo rankenėlę į šalto vandens pusę ir į karšto vandens pusę jos nepakėlus į viršų (kaip kad reikalinga pakelti, kad vanduo bėgtų iš čiaupo). Jei nepakėlus rankenėlės į viršų sukinėjant ją tik į šonus atbėgs šaltas vanduo (pro atjungtą šlangelę) pro kur turi bėgti karštas vanduo į maišytuvą – vadinasi maišytuvas nesandarus. Ir jei taip patikrintumėte tuos maišytuvus, kuriuos jau nustatėte kaip nesandarius manau taip galėtumėte patvirtinti 100 proc kad per tuos maišytuvus vyksta šalto patekimas į karštą.

  • Skirmantas says:

   Nu principe tai tikrai. Šitaip tikrai išsiaiškintumėm. Tik sukyt reikia. Reikia patarti tiesiog, kad patys kaimynai tą pasitikrintų.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.