Dar vienas postas apie vaizdo stebėjimą (vėl šioks toks tyrimas)

Krūva kamerų

Krūva kamerų

Mūsų bendrijoje vaizdo stebėjimo sistemos temą galime pavadinti jau amžina.

Šiuo metu ji suaktyvėjusi, nes su vieno kaimyno pagalba galime įsirengti neblogą veikiančią vaizdo stebėjimo sistemą (be nuolat prie pulto sėdinčio žmogaus) už ~5000 lt. Be to kaimyno pagalbos mums tokia sistema kainuotų ~20 000 lt.

Nežiūrint tokio mafijinio pasiūlymo – pas mus vis dar kyla abejonės dėl šios sistemos reikalingumo.

Kaimynų nuomonės labai skirtingos todėl bus rengiamas parašų rinkimas šiam projektui. Su sąlyga, kad į Lietuva 2.0 žmonėms nueiti ir paspausti pora mygtukų dar sunku, tai teks tai daryti su popierais.

Aš pasišoviau dar labiau panagrinėti šią temą. Anglijoje tokių aplinkos stebėjimo sistemų tyrimų atlikta nemažai, nes ten buvo nuspręsta investuoti daug į tai. Tačiau Lietuva tai ne Anglija.

 

Mano tyrimas

Čia šiek tiek faktų apie statistiką...

Čia šiek tiek faktų apie statistiką…
Paveiksliukas iš abstrusegoose.com

Yra toks nuostabus saitas, kuriame galime rasti nemažai labai naudingos informacijos apie nekilnojamąjį turtą Lietuvoje:

Neaišku iš kur tie duomenys ir kokio patikimumo (netikrinau), bet vis tiek gražu.

Neaišku iš kur tie duomenys ir kokio patikimumo (netikrinau), bet vis tiek gražu.

Yra dar kitas nuostabus saitas, kuriame yra toks “street view”, kur galima apžiūrėti namą nenueinant nuo kompo.

Aš virtualiai pasivaikščiojau po kaimyninius Vilniaus rajonus ir ieškojau vaizdo stebėjimo kamerų ant gyvenamųjų pastatų. Radau štai šiuos:

 • Laisvės 79 D (už Senukų) – lyg ir namas turi kamerą.
 • Laisvės pr. 85 – kamera atskirai lyg ir ant komercinės paskirties pastato – bet jis šalia
 • Laisvės pr. 125 – verslo centras, bet ten yra ir gyvenamųjų patalpų, o ten daug kamerų
 • Žalgirio 93 – tikrai yra kamerų
 • Žukausko 19 – Šalia Northway medicinos centro daug kamerų
 • Verkių 23 – tikrai su kamera

Lyginau kurgyvenu.lt saite rodomą statistiką “nusikalstamumas, nusikaltimų skaičius 500 m spinduliu” ir lyginau štai šiuos parametrus:

 Vagystė Vagystė iš automobilio Vagystė iš gyvenamųjų patalpų Viešosios tvarkos pažeidimas
 184  6  10  14
 149  4  9  8
 143  8  12  6
 130  17  12  6
 124  19  11  9
 110  28  6  10

Tada pasirinkau kitus adresus, esančius kiek toliau nei 500 metrų, bet panašioje vietoje ir kur tikrai nėra vaizdo stebėjimo kamerų:

 • Laisvės pr. 79D, Vilnius
 • Žemynos 21, Vilnius
 • Salomėjos Nėries g. 13, Vilnius
 • Tuskulėnų 60, Vilnius
 • Žygio g 1, Vilnius
 • Kalvarijų 132, Vilnius
Vagystė Vagystė iš automobilio Vagystė iš gyvenamųjų patalpų Viešosios tvarkos pažeidimas
226 12 21 18
95 4 11 9
146 18 9 8
192 13 12 7
68 33 4 6
91 22 7 2

Tada suskaičiavau medianas ir vidurkius ir gavau:

Vagystė
Vagystė iš automobilio
Vagystė iš gyvenamųjų patalpų
Viešosios tvarkos pažeidimas
Vidurkis be kamerų
 136.3  17  10.7  8.3
Vidurkis su kamerom
 140 13.7  10  8.8
Mediana be kamerų
 120.5 15.5  10  7.5
Mediana su kamerom
 136.5  12.5  10.5  8.5

 

Išvados

Skirtumai labai maži. O tai reiškia, kad arba nėra didelio skirtumo tarp kamerų ir ne kamerų, arba, kad per mažai duomenų, arba kad bloga metodika ir nieko ji čia neparodo 🙂

Gal kas galite pasiūlyti daugiau duomenų? T.y. adresų, kuriuose įrengta vaizdo stebėjimo sistema gyvenamuose namuose? Nes šitas darbas yra sunkiausias ir lėčiausias – dėl to imtis yra tik 6.

O gal kas galėtumėte pakritikuoti metodiką? O gal reikia paanalizuoti ne tik šiuos keturis parametrus (šiuo atveju išrinkau 4 parametrus – vėlgi dėl to, kad tingėjau daugiau parinkti), nes vaizdo stebėjimo sistema įtakoja labiau kitus?

O kaip dar įvertinti kitus faktorius, kurie parinktiems parametrams gali turėti didesnę reikšmę nei vaizdo stebėjimo sistemos?..

Apskritai, pasakykite, ką manote šia tema? Vaizdo stebėjimo sistema ar ne vaizdo stebėjimo sistema?

This entry was posted in Naujienos and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

10 Responses to Dar vienas postas apie vaizdo stebėjimą (vėl šioks toks tyrimas)

 1. Mindaugas says:

  Gerai padirbėta. Tačiau galbūt stebėjimo kameros padeda lengviau išaiškinti nusikaltimus? Aš palaikau kamerų įrengimą, nes dabe daug metų jos yra, ne kartą pravertė.

 2. Jakutis says:

  reikia kameru bet tik kad butu vykdomas stebejimas, bent jau nakti

 3. Senis Šaltis says:

  Sveiki. Jei būtų įdomu, galėčiau maždaug papasakoti kaip mūsų bendrija tvarkosi su kameromis, kiek kainavo, ir kas sudėta.

  • Skirmantas says:

   Be abejo kad įdomu! Paskambinti reikia, ar čia parašytumėte?

   • Senis Šaltis says:

    Aš labai išsiplečiu kalbėdamas ir rašydamas. Bet pabandysiu kažkaip sausais skaičiais. Mūsų bendrija susideda iš dviejų devynaukščių. Žodžiu labai didelė. 1,4 ha teritorija. Kameros statytos statybos bendrovės buvo pavogtos. Analoginės, visiškas šlamštas. Nufilmuota kaip vogė, bet įžiūrėti nieko neįmanoma. Bendrija nusprendė atstatyti ir pasvarstę nusprendėm dėti skaitmenines. Visa instaliacija per naujo pakeliant šiek tiek aukščiau. Pilnam juodų zonų padengimui reikia 20 kamerų. Bet pradėjom nuo minimalaus varianto su perspektyva vis papildyti kada bus pinigų. Taigi: 10 kamerų 2mbpix (naktį irgi viskas matosi), serveris, upsas, darbas kainavo ~24 000 litų. Programinė įranga nemokama. Tai nuotolinio valdymo neina per ją atlikti. Bet transliuoti į internetą su slaptažodžiu – be problemų. Atsirado po kelių metų pinigų pastatėme dar dvi kameras. Tai turėjo kainuoti apie ~34000 lt (jau visokių servų pirkti nereikia). Kažkiek pavyko nusiderėti. Pliusai: Kiemas didelis, pilna išpirktų “kuoliukų”. Dažnai juos nulaužia, būna avarijų su pabėgimais iš įvykio vietos. Vagysčių, kaip ir visur, nes didelė koncentracija automobilių. Bet dabar jau yra ką perduoti policijai. Numeriai įžiūrimi, skaitmeninis priartinimas, įrašo daugiau nei 3 savaitės (papildant kameromis, aišku, tas istorijos saugojimas trumpėja, dar priklauso kiek judesio fiksuoja), nors tiek yra daugiau nei pakankama. Ir bet kada galima prisidėti papildomą hdd informacijai saugoti. Esamuoju laiku per internetą su slaptažodžiu galima stebėti visas kameras su skaitmeniniu priartinimu. Gal ką ir pamiršau paminėti, bet esmė tokia. Gal atrodo brangu, bet, kaip ir pradžioje minėjau, pas mus – didelė bendrija. Stačiusios įmonės neminėsiu, kad neapkaltintumėte reklama, bet lyg priekaištų jai neturime.

    • Skirmantas says:

     Žiauriai ačiū už šį komentarą!

    • Senis Šaltis says:

     Pasitaisau viename skaičiuje. papildomos kameros dvi 3400 (nors nuderėjo dar kažkiek), o ne ta žvėriška suma, kurią užrašiau aukščiau. Jei bus įdomu, gal paderinčiau peržiūrą, kaip ten kas.

     • Skirmantas says:

      Mes principe turime specialistą tos srities. Ir turime nemokamai jau daug įrangos. Mums reikia tik susivedžioti mokamai.

 4. karcma says:

  Sumokėkite tuos pinigus smalsiai bobutei, ir ji daug geriau viską matys. (čia iš praktikos, kaip bobutė už sekė vagis 4 val ryto – vagystė iš automobilio.)
  Šiaip teko pora metų padirbėti prie įrengimo signalizacijų ir vaizdo kamerų. Rezultatai ypač prasti prie pigių kamerų, bet ir prie blogo apšvietimo nei brangi kamerą negali kažkokiais rezultatais nustebinti. Jei rengti tik skaitmenines ir geros optikos kameras. Visos kitos pigesnės vertos, kiek ir muliažai. Efektyvu būtų slaptos kameros, bet to neleidžia civilinis kodeksas. Kiek geresnes kuriuos gali sukinėtis 360° kampu, ir nesimato gerai kur jos nukreiptos. Taigi bendros viešos talkos padidina tarp kaimynų bendravimą. Bei padidina saugumą ir nemažai. Svetimų įtartinų tipų slampinėjimu – pasidomėjimas.
  Kamerų įrengimą lyginčiau su automobilių signalizacijos atsiradimą. Buvo mašinų mažai, jei kur sukaukdavo signalizacija – efektyvu. Dabar tos signalizacijos kaukia, jei pats negirdi, visiems kitiems tas pats, kas perkūnijos trenksmas per lietų, nes tai natūralu ir priimtina. Ką ir įrodo puslapio tyrimai.

  • Skirmantas says:

   Smalsi bobutė gal ir gerai. Tiesą sakant aš buvau netgi pagalvojęs kažką panašaus. T.y. turime vaizdo stebjėjimo sistemą, kuri paduoda stream’ą į internetą, o smalsios bobutės 24/7 stebi 😀

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.