Dėl keliuko remonto

Nuo savęs (kaip bendrijos pirmininko), 355 garažų bendrijos pirmininko ir nuo Šilėjos direktoriaus išsiuntėme į savivaldybę tokį raštą:

Tokį raštą išsiuntėme.

Tokį raštą išsiuntėme.

Nuotraukos anksčiau rašytame poste.

Gavome štai tokį atsakymą:

Gautas atsakymas.

Gautas atsakymas.

Pakalbėjau telefonu su dokumentą ruošusiu žmogumi. Paklausiau ar nebūtų galima bent jau padaryti taip, kad jie remontuotų kelią, o mes kokią nors dalį jų išlaidų kompensuotumėm.

Pasiūlė geriau samdyti atskirai.

O kaip jūs manote, ar įvažiavimai į kiemus miestuose tik tuose kiemuose gyvenančių reikalas?

Ir kaip manote, ar mokyklų ir darželių įvažiavimai tikrai svarbesni už gyvenamųjų namų įvažiavimus? Bandau suvokti kodėl. Juk darželių ir mokyklų įvažiavimais naudojasi tie patys tėvai, kurie naudojasi ir kiemų įvažiavimais. Ar čia norima labiau rūpintis darželių ir mokyklų darbuotojų ar šių įstaigų aptarnaujančių įmonių transporto priemonių kokybe?

Galbūt tos duobės į darželių ir mokyklų įvažiavimus tegu būna? Transporto priemonės lėčiau važiuos – vaikai bus saugesni? 😀

This entry was posted in Avarijos ir gedimai and tagged , , , . Bookmark the permalink.

9 Responses to Dėl keliuko remonto

 1. Mantas says:

  Gal reiketu pasiteirauti tu dedziu, ar musu bendrijos gyventojai bus nusiteike tokiu atveju balsuoti uz juos per rinkimus

  • Skirmantas says:

   Gali būti, kad tie dėdės ten ne politinio pasitikėjimo.

   Rinkimai ateina, rinkimai išeina. O valdininkas lieka.

 2. Nesvarbu says:

  Skirmantai, esate be galo naivus, jei manote, kad kazkas kazka siuo klausimu savivaldybeje darys. Daroma tik tiems kiemams, kurie turi tiesiogini rysi su valdzia arba kur yra gresmingai spiegianciu bobuciu, kuriu balsas gali pasiekti ziniasklaida ir taip atimti balsus per kitus savivaldybiu rinkimus. Snekekite ne logiska ir protinga kalba, o grasinancia teisine kalba. Tik tokia yra suprantama valdininku vietose sedincioms vidutinybems, o daznai ir visuomenes pamazgoms. Siulau nepamirsti dvieju faktu: 1) valdininkas padarys viska, kad tik jam tektu maziau atsakomybes (net jei tai reikalaus parasyti 100 rastu); 2) valdininkas vengs rastu, jei tai nekelia gresmes kedei ir neuzkaria papildomos atsakomybes. Sios dvi taisykles rodo, kad duotuoju atveju, jums reiktu imtis pasinagrineti STR’a ir kruvyte teises aktu susijusiu su reikalavimai privaziavimams ir nurodanciu kas uz juos atsako. Tada remiantis jai parasyti grasinanti imtis teisiniu (ir net ekstriniu priemoniu, kaip antai Strasburas, ziniasklaida ir t.t.) priemoniu. Papildomai atlikti keleta skambuciu rastui suaktyvinti, kad nenusestu stalciuose…skambucius patartina atlikti perziurejus atsakingos istaigos/padalinio kontaktu/personalo sarasa issirenkant nekaltas jaunas mergeles deliojancias popierelius is vienos kruveles i kita ir darancias gardzia kava. Po pikto skambucio, paprastai jos sudrekusiomis akimis issiputusiomis 3 kartus labiau nei normalioje busenoje, bega pas virsininka pasakoti apie “skambinusi psicha”. Tada virsininkas pradeda dometis ir rastas aktyvuojasi…
  Apie pati Pauza asmeniskai yra kitos legendos….labai idomi asmenybe, kaip ir kiekvienas tame savivaldybes skyriuje.

 3. Mindaugas says:

  Nors kaimynas, prisistatęs kaip “Nesvarbu”, vadina mūsų gerbiamą pirmininką naiviu, pats gyvena stereotipų pilname pasaulyje. Net jeigu ir jie iš dalies atspindi realybę, kodėl būtina nusileisti iki žemos kultūros bendravimo, nes esą “taip daro visi”. Kodėl nepabandžius civilizuotai spręsti problemos? Galbūt atvirkščiai, surašius korektišką raštą, išdėsčius argumentus, atsisakius įsakmaus tono ir reikalavimų, administracija pagalvos, kad reikia skatinti tokius gyventojus, be to jie organizuoti, gina savo interesus.
  Skirtingai negu kai kas mano, šiokia tokia atsakomybė viešajame sektoriuje egzistuoja. Akivaizdu, kad nėra pinigų užlopyti visų kiemų, mūsų dar ne pats blogiausias variantas. Todėl reikėtų gal pagalvoti, ko turėtume siekti. Jeigu apsisprendžiame, kad savivaldybė turi savo lėšomis sutvarkyti kelią, reikėtų galbūt siekti, kad kelio būklė būtų užfiksuota, darbai įtraukti į planus. Žodžiu, reikėtų siekti tam tikrų įsipareigojimų. Jeigu bendravimas specialistų lygyje strigs, bandyti eiti į aukštesnį, politinį lygį (tarybos nariai, vicemerai, partijų skyriai ir pan.). Teisinga, kad reikia pasižiūrėti ir kokie įpareigojimai teisės aktuose.
  Jeigu nuspręstume nelaukti, ieškoti susitarimo dėl išlaidų pasidalinimo, tada galbūt reikėtų siekti tiesioginių pokalbių, apsilankymo administracijoje, pasikviesti į Šeškinę specialistus. Jiems atsisakyti būtų sudėtinga, nes kaip čia dabar tarnautojas atsisako kalbėti su gyventojais. Jeigu susitartų su mumis, galbūt savivaldybė galėtų šį atvejį panaudoti kaip pavyzdį kitiems paskatinti.

  • Nesvarbu says:

   Gerb. Mindaugai, as siaip pasalinis ikises savo trigrasi. Sneku is ilgametes patirties dirbant su tais zmonemis ir zinant kaip ten viskas vyksta. Net jei butu milijardas papildomu litu kiemu keliuku tvarkymui, paprasti gyventojai suzinotu paskutiniai apie galimybe juos panaudot.
   Specialistu ten nei kvapo nera. Tie kas dar turejo gyselele – arba pabego, arba virto biurokratais, arba buvo uzdusinti godulio lupant pinigus per konkursus. Jeigu tikrai norite, kad kazkas pajudetu – sneketi ten reikia teisine kalba ir su rimtais grasinimais. Galiu pasufleruoti, kad kai kilo diskusija del tikrai per astriu/staciu kampu/aukstu bortu vietose, kur daug neigaliuju/mamu su vezimeliais/dviratininku, buvo ciniskai nuspresta, kad niekam tai neidomu ir jei kas nutiks, tai kalti patys gyventojai. Taip ir toliau egzistavo kvaili standartai nekreipiant demesio i elementaru sveika prota. 20 cm bortelis dviraciu take? Na, jei leidzia teises aktai tai kokia cia beda? Pastatyti papildoma ispejanti zenkla pavojingoje vietoje? O kas i ji ziures? Kas leke, tas leks.
   Linkiu padirbti toje aplinkoje, kad suprastumete ant kiek tas mechanizmas yra ciniskas ir bejausmis. Jus galvojat ta problemu sistema sukurta sprendimams ieskoti? Ji sukurta uzsideti rinkimini pliusa ir pradetumete zagseti jei pasakyciau kiek ji kainavo, kas ja dare ir kiek dar kokiu problemu ten yra. Be to, tai pigus budas nesiunciant specialistu gauti informacija, o sutaupytus pinigus isleisti “palankesniems” tikslams.
   Yra ir tame smalos katile doru zmoniu, bet ju balsas nieko nelemia ir jie tik kaip Atlantai, laiko sistema ant savo nugaru. Iseitu jie – viskas griutu. Galbut kadanors parasysiu apie tai knyga…reiskinys – savaime idomus. Nustebtumet kad kiekviename skyriuje yra “key person”u arianciu savaitgaliais uz minimuma. Butent jie yra savivaldos mechanizmas. Visa kita – prielipai.
   Vienas is idomesniu pastarojo meto pavyzdziu…jau 15 metu nuo pilaites prospekto atsiradimo yra rimta beda – nera kaip patogiai ir saugiai pasiekti pilaite dviraciu. Ta problema pries pora metu bandyta spresti paprastu budu – tiesiamas aplinkelis salia, tai kodel nepaimti technikos ir neatvezti siek tiek papildomu medziagu ir tuo paciu nenutiesti dviraciu tako? To padaryta nebuvo. Planas ten nutiesti taka niekur nedingo, tik dabar jau teks tempti technika specialiai siai uzduociai.
   Tokiu pavyzdziu tukstanciai…o kur garsusis naujasis Lazdynu tiltas su saligatviu,kuriame du pestieji neprasilenkia?

 4. Butent says:

  Nereikia but genijum kad suprastum, kad didziojoje dalyje senesniu namu kiemai apverktinos bukles. Tai kokie dar gali būti tarimaisi, spec. vizitai “specialistu” is savivaldybes ir t.t. Problema cia kardinali, o tai kad kazkur buna lygesniu uz lygius – to nereiketu propoguoti.

 5. Pingback: Dėl keliuko remonto II | Šeškinės 4 ir 6 namų bendrijos žiniasklaida

 6. Pingback: Įvažiavimas sutaisytas | Šeškinės 4 ir 6 namų bendrijos žiniasklaida

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.