Dėl bendrų patalpų valymo

Seklys Eisas Ventura praneša apie nusikaltimą telefonu

Seklys Eisas Ventura praneša apie nusikaltimą telefonu

Gavau neseniai susirūpinusios kaimynės skambutį.

Ponia I. telefonu man pranešė, kad ji įtarianti, jog bendrijoje buvo įvykdytas nusikaltimas ir machinacijos su valytoja. Nesu tikras ką ji man pasakė, norėjau pasitikslinti ir paaiškinti kas čia šiemet buvo nutikę šiuose baruose, bet ponia I. nutraukė skambutį.

Tikiuosi, kad ji turės galimybių čia perskaityti mano atsakymą:

Mūsų bendrija samdo valytoją. Valytoja šiemet susirgo ir buvo nedarbinga ~4 mėnesius. Bendrija tam laikotarpiui laikinai nusamdė kitą valytoją. Kai pasveiko mūsų etatinė valytoja – laikinasis buvo atleistas.

Atleistasis valytojas buvo pasiūlytas susirgusios už ką aš jai esu dėkingas. Dėkingas, nes bendrijos bendrosios patalpos buvo valomos ir jos nedarbingumo metu. Gerai, kai bendrijai dirba žmonės, kuriems svarbūs darbo rezultatai, net jeigu patys jaučiasi blogai. Tai tikrasis profesionalumas ir pagarba!

Taip pat džiaugiuosi, kad yra žmonių, kurie visuomet praneša, jeigu pamato kokį nors pažeidimą (ar galvoja, jog mato pažeidimą). Tai nėra skundimas – tai yra pilietiškumas. Tai mentaliteto dalykas: visi gyvensime geriau, jeigu laikysimės sutartų taisyklių.  Pažįstu (ir labai gerbiu) vieną žmogų soc. tinkluose, kuris visada paskambina arba kitaip praneša policijai, jei pamato kokius nors pažeidimus, pavyzdžiui, jei kur automobilį svetimą įbrėžia ar galbūt koks bedarbis, gaudamas bedarbio pašalpą, dar tuo pačiu nelegaliai dirba*. Juk tokių dalykų slėpimas skatina pažeidinėti taisykles ir toliau.

Jau minėjau, kad taisyklės, kurių nesilaikome, be to, kad yra nereikalingos, tai dar ir žalingos: sudaro sąlygas kurtis biurslams. Visuomet praneškime, jei pamatome nusikaltimą ar kitokį visuotinai priimtinų taisyklių pažeidimą. O jei blogos taisyklės – keiskime jas.

 

_________________

* – tiesą sakant nežinau ar tas mano pažįstamas panašų atvejį dėl sukčiavimo yra pranešęs, bet dėl automobilių apgadinimų tai tikrai yra pranešęs.

This entry was posted in Naujienos and tagged , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.