Valymas ir jo kokybė

Savo ataskaitoje užsiminiau, kad yra kaimynų, kurie norėtų, kad švariau ir dažniau būtų valoma.

Tai viena mūsų bendrijos iniciatyvi moteriškė, kuri labiausiai ir daugiausiai skundėsi dėl valymo kokybės, padėjo man išsiaiškinti kas čia nepatinka ir kiek tų žmonių, kuriems nepatinka, yra. Beje, ji pas mus bendrijoje darbavosi valytoja prieš keletą metų, bet paskui atsisakė to darbo dėl per mažo atlyginimo lyg ir.

Tai va dėl ko:

Pretenzija

Pretenzija

Surinkta po šituo buvo 50 parašų.

Man asmeniškai atrodo, kad valoma pakankamai gerai. Aš nenoriu čia vaistinės švarumo reikalavimų. Svarbu, kad nebūtų šiukšlių, kad nebūtų trupinių ar smėlio sankaupų. Svarbu, kad kartą į savaitę būtų išvalomos grindys šlapiuoju būdu (taip kaip nurodyta sutartyje su rangovu). Šie reikalavimai mano vertinimu yra vykdomi.

Tačiau iniciatyvioji kaimynė ir 50 žmonių taip nemano.

Gaila rašte neparašyta kokio valymo tikimasi. Aš norėčiau, kad kriterijai būtų aiškūs ir pamatuojami. Galbūt kas nors iš iniciatyvinės grupės ar pasirašiusiųjų tą raštą čia skaitote ir galite man tai parašyti? Pamėginčiau tada suorganizuoti kokią nors kokybės kontrolės grupę, kurie reguliariai stebėtų tuos aiškiai apsibrėžtus ir su tiekėju sutartus parametrus ir man signalizuotų pamatę pažeidimus. Ar ką čia geriau daryti? Gal patartumėte?

Pretenzijoje paminėtos ir liftų grindys. Tai man irgi žinoma problema. Ir galimai tai pagrindinė priežastis, dėl kurios buvo surinkta 50 parašų. Ten linoleumas susiraukšlijęs:

Susiraukšlijęs ir supjaustytas linoleumas

Susiraukšlijęs ir supjaustytas linoleumas

Aš šiaip jau susiradau rangovą (padarytų visus liftus už ~450 eur), kuris vietoje linoleumo uždėtų va tokią (ar panašią) dangą:

Rifliuoto aliuminio plokštės

Rifliuoto aliuminio plokštės

Ir būtinai tai padarysiu po visuotinio susirinkimo, kurį sukviesiu vasario pradžioje. Galbūt tokia motyvacija padės surinkti kvorumą? Meginau ir gražiuoju ir netgi skatinau nuolaidomis artimiausiose parduotuvėse – kad tik ateitų į susirinkimą. Nepavyko. Gal dabar pavyks?

This entry was posted in Naujienos and tagged , , , . Bookmark the permalink.

11 Responses to Valymas ir jo kokybė

 1. Kaimynas on fire says:

  Siaip esu didelis netvarkos specialistas, taigi ja atpazistu iskart. Tad peticija has a point. Valoma labai formaliai – kur pasiekia aplink savo spinduli ten ir braukia, kaip su skriestuvu kokiu. Skudura reiketu tetai valytojai ismokt plaut, nes jei vaziuoji liftu vienas ir ilipa simpatiska kaimyne, atrodo kad pirstelejai gerokai.. ir ne viena karta. Mat skuduras (arba kaip aukstuomenej sako – “plovimo sluoste”) yra antro ar trecio raugimo, tad plovimo grafika ir vietas gali atsekti pagal smarve. Galetu ir garaza prasluot, po kilimeliais isplaut, o ne tik aplinkui. Ir bendruosius balkonelius pratrint karts nuo karto. Gal siek tiek hiperbolizuoju, nes esu labai senas gyventojas (gyvenu cia nuo 1998 m ;), bet manau, kad anksciau tikrai buvo zenkliai geriau pavalyta ir sutvarkyta, arti tos musu siekiamos T. Moro aprasytos utopines visuomenes varianto, nors moteriske buvo, kaip cia svelniau pasakius… gera rėksnė.
  Kad uz normalia svara reikia moket daugiau, tai cia savaime suprantama. Kas siek tiek turi omeny, ta supranta. Kriterijai paprasti – turi buti grafikas kokiu intensyvumu kokias vietas valo. Valymas turetu buti ne “formaliai”, bet kad matytusi rezultatas. Galim suburt rimta komisija ir viena karta per menesi praeiti po valymo ir greit paaiskes ka ir kaip valo. Neplaninis patikrinimas, tad komisijoj svarbiausia uzduotis bus isgaudyti snipus.
  Valymo vietos:
  – garazas (prasluoti, nes kiek biku palieku, tiek randu 😉
  – bendra laiptine (su laiptais) – esu senas, mazai lipu, bet itarimu turiu
  – aiksteles (reiketu pabandyt issiropst is lifto, gal tada iseis kampus pasiekt… arba teleskopini sluotkoti bendrijos lesom nupirkt)
  – balkonai bendri (niekada jos ten nemaciau)
  – liftai (sienos ir veidrodis) – pamozoja beveik taip pat, kaip kaimynu vaikai
  – guminiai kilimeliai ir t.t. (bent pasluoti po jais, nes pries dvi savaites specialiai palikau du eurus po kilimeliu – siandien pasiemiau atgal)

  Tai tiek trumpai. Iki kito karto

  • Skirmantas says:

   Super! Ačiū už komentarą. Pasikalbėsiu apie tai su valymo paslaugas teikiančia įmone.

  • Skirmantas says:

   Tiesa, parašėt, kad gyvenat čia nuo 1998. “čia” tai kur? Šiame pasaulyje? 😉

   Namai pastatyti ~2005-2006 metais.

   • Kaimynas on fire says:

    Diskriminacija del amziaus ir/ar del gyvenamos vietos? Really, p. Skirmantai?! 🙂 Manau, konstitucinio teismo teisejai vienareiksmiskai butu mano puseje 😉 As dar 1996 ant sios kalveles suni vedziojau ir svajojau, kad PST kada nors cia pastatys demesio verta pili!

    • Skirmantas says:

     Nu bet dėl valymo kokybės iki 2006, tai čia prašome į kitas instancijas kreiptis! 😀

     Tai čia, jeigu ką ne diskriminacija. Čia aš džiaugiuosi tokį lobį atradęs!

  • Skirmantas says:

   Dar pagalvojau, kad nebloga idėja su tais 2 eurais. Reikia vis po kitu palikinėti kas savaitę, kad turėtų tikslą valytoja valymo darbus atliekantis asmuo 😀

 2. švaros drakonas says:

  Jei reikia greitai, kokybiškai ir keliskart pigiau išvalyt Dvinių (DVA BRATA AKROBATA) langus- just call me 869901103, arba FB Darius Mačeika. Esu langų valymo legenda su 20-ties metų stažu. Pagarbiai- Darius.

 3. Mindaugas says:

  Pritariu, kad valymo kokybė dabar yra pakankamai gera. Patys gyventojai irgi turėtų pasistengti nešiukšlinti bendro naudojimo patalpose ir teritorijoje. Dažnai randu besimėtančių šiukšlių prie įėjimo, liftų ar garaže. Būkime realistai – garažo valytoja(s) neišvalys. Reikia samdyti tuo užsiimančią įmonę.

 4. mmigle says:

  Sveiki!
  Ankstesnioji valytoja, jei gerai pamenu, garažą šluodavo (sausuoju sezonu). Kaip būdavo žiemą- nebepamenu.
  Bet kad prie jos būdavo super tvarka, tai- faktas! Taigi pritariu pirmajam komentatoriui, kad dabar valymo kokybė labai suprastėjusi…
  Kol kas nepatenkintų daugiau nei patenkintų- 50:2 mes laimim! 😀

 5. Pingback: Valymas ir švaros standartas | Šeškinės 4 ir 6 namų bendrijos žiniasklaida

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.