Apie pyktį, sveiką protą ir bendruomeniškumą

Vakar įvyko įvykis mūsų kieme.

Ivykis_croped

Čia matome policijos ekipažą, automobilį, kuris nuvelka automobilius, mikroautobusą ir mūsų kiemą.

O įvyko štai kas:

 • Atvažiavo kažkoks žmogus su baltu mikroautobusu (tas kur prie pat namo baltas toks stovi, žr. aukščiau) į mūsų kiemą. Pabrėžiu, jog norint įvažiuoti šitaip į mūsų kiemą, reikia patraukti betonines klombas su žemėmis nuo pravažiavimo.
 • Kol kieme stovėjo mikroautobusas, vienas kaimynas (ar tai kaimynė) užstatė išvažiavimą (ten kur policijos pareigūnų siluetai). Ten visada įprasta statyti automobilius, nes mes į kiemą nevažiuojame. Kiemas mums ir mūsų vaikams, o ne automobiliams.
 • Tas žmogus, atvežęs baldus, negalėjo išvažiuoti, tad kurį laiką mėgino triukšmauti, kad kas nors ateitų ir jį išleistų. Sakė tas žmogus vėliau, kad laukė ~2 valandas. Bet mes manome, kad mažiau. Galų gale, po visos žemiau aprašytos istorijos, jam gavosi palaukti ~3 valandas.
 • Iškvietė mikroautobuso vairuotojas policijos ekipažą, kuris iškvietė automobilių nutempėją. Atvažiavę pareigūnai niekaip nerado automobilio savininko (ar savininkės). Tikriausiai nebuvo namie. Telefonu irgi sakė, kad neatsiliepė (gal kokią eglutę šventė ar ką nors).
 • Pamačiusi judesį kieme viena kaimynė pasiūlė patraukti savo automobilį nuo kitoje pusėje esančio išvažiavimo, bet mikroautobuso savininkas (lai jis būna ponas M.) pasakė, kad užtai, kad jam reikėjo labai laukti, jis dabar nori pamokyti tą žmogų, kuris užstatė jį.

  Čia raudonai pažymėta vieta, kuri buvo užstatyta, o žaliu ratuku tą vietą, kur pamatę sąmyšį kaimynai pasiūlė patraukti savo automobilį, o žalias punktyras rodo galimą mikroautobuso išsilaisvinimo iš mūsų kiemo kelią.

  Čia raudonai pažymėta vieta, kuri buvo užstatyta, o žaliu ratuku tą vietą, kur pamatę sąmyšį kaimynai pasiūlė patraukti savo automobilį, o žalias punktyras rodo galimą mikroautobuso išsilaisvinimo iš mūsų kiemo kelią.

 • Į kiemą vėliau prisirinko daugiau kaimynų: bene 7 su manimi. Atsirado dar vienas žmogus, kuris pasiūlė patraukti automobilį, kuris stovėjo šalia to, kuris užstatė įvažiavimą ir pro atsiradusį tarpą ponas M. galėtų laisvai išvažiuoti:

  Čia va matome tarpą, pro kurį ponas M. laisvai tilptų su savo baltu mikroautobusu. Juo labiau, kad pro jį tilpo automobilius nuvelkantis tralas.

  Čia va matome tarpą, pro kurį ponas M. laisvai tilptų su savo baltu mikroautobusu. Juo labiau, kad pro jį tilpo automobilius nuvelkantis tralas.

 • Mes, susirinkę kaimynai, bendru choru siūlėme ponui M. važiuoti pro atsiradusį tarpą ir palikti tą automobilį kaimyno ar kaimynės vietoje tuo pačiu atsiimant tą pareiškimą. Tačiau ponas M. nesutiko. Aš dar paprašiau policijos pareigūnų pagalbos: pasiūliau pakalbėti jiems su ponu M. ir paprašyti jo išvažiuoti. Tačiau pareigūnai pareiškė, kad jie negali priversti kaimyno važiuoti ant šaligatvio. ŠALIGATVIO, Karlai! Žr. aukščiau esantį paveiksliuką ir ten esantį “kelią” ir trinkelę, skiriančią pastarąjį nuo “šaligatvio”. Dar pareigūnai sakė, kad yra pareiškimas, todėl mašiną reikia nutempti. Ir taškas.

  Čia matome tralo vėžias. Ponui M. negalima važiuoti ant ŠALIGATVIO, o ponui T. (tralo vairuotojui) - galima. KPŠ?

  Čia matome tralo važias. Ponui M. negalima važiuoti ant ŠALIGATVIO, o ponui T. (tralo vairuotojui) – galima. KPŠ?

 • Tralas pašalino netrukdantį pravažiuoti automobilį į policijos aikštelę, ponas M. išvažiavo gan agresyviai manevruodamas tarp stovinčių automobilių, na, o mes, kaimynai, parašėme bendrą pareiškimą policijai (tiems patiems pareigūnams), jog baltu mikroautobusu atvažiavęs ponas M. patraukė savavališkai mūsų klombas, kuriomis mes užtvėrę pravažiavimą į kiemą (kuriame paprastai žaidžia vaikai), triukšmavo, važinėjo ŠALIGATVIAIS (nes nu važinėjo jis tais “šaligatviais”, kuriais važinėti, žinia, negalima, kol dar nebuvo atvažiavęs policijos ekipažas) ir šitaip mums sugadino vakarą.
  O čia tos klombos, kurias mes, pastatėme į vietą, nes išvažiuodamas ponas M. nepasivargino jų sugrąžinti į ten, kur jas rado.

  O čia tos klombos, kurias mes, pastatėme į vietą, nes išvažiuodamas ponas M. nepasivargino jų sugrąžinti į ten, kur jas rado.

  Na, o čia pats ponas M. savo mikroautobuse ir jo rankos.

  Čia pats ponas M. savo mikroautobuse ir jo rankos. Pačiame dramos įkarštyje ponas M. sugrįžo į savo mikroautobusą ir su mūsų kaimynais, mėginančiais su juo susitarti, bendravo lyg ir ne visai noriai.

   

Šiaip blogas buvo sprendimas užstatyti poną M. Tikiuosi, kad tai buvo daroma ne iš piktos valios. Galbūt buvo skubėta ir nepastebėta, kad negalės ten kažkas išvažiuoti.

Pasidžiaugti užtai noriu tuo, kad esame bendruomeniški. Užsistojome savo kaimyną ar kaimynę, kurios net nebuvo visoje šitoje dramoje (kažkas minėjo, jog pažįstąs). Ir nepatingėjome vėlų vakarą išeiti į kiemą pasiaiškinti su policijos pareigūnais, bei ponu M., o taip pat net parašėme kitą pareiškimą.

Aišku nepasiekėme tokio rezultato kokio tikėjomės (nenutempto automobilio, išlaisvinto pono M.).

Nustebino užsispyrę žmonės, kurie nori blogo kitiems vien dėl to, kad jiems blogai, nors tai problemos neišspręs. Žinoma ir mūsų pareiškimas jokios problemos nespręs. Ar išspręs? Gal kiek pavargintas tuo mūsų pareiškimu, panašioje situacijoje, ponas M. darys kitokius pasirinkimus? Kaip manote? Galbūt geriausia būtų išeitis pasidalinti automobilio nutempimo ir saugojimo aikštelėje išlaidas tarp pravažiavimą užstačiusios kaimynės ir pono M. kokiomis nors dalimis? Gal tas pareiškimas padėtų tai pasiekti?

Mūsų šaligatvis mane dar nustebino.

Užtai dabar tikrai žinau, jog “saugios kaimynystės” programa pas mus bus perspektyvi. Tikrai yra aktyvių žmonių, norinčių ir galinčių būti bendruomeniškais. Susidraugausime mes ir su pareigūnais, kurie bus ne tik įrankiais bet ir problemų sprendėjais.

Tikiuosi, kad pakankamai pozityviai užbaigiau šios istorijos aprašymą. Dar tikiuosi, kad visi savo šeimose praleisime šiltus, jaukius ir šventiškus vakarus.

This entry was posted in Naujienos and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

9 Responses to Apie pyktį, sveiką protą ir bendruomeniškumą

 1. aislow says:

  Na man kyla klausimas, kodel niekas is bendruomenes neishejo ir neatlaisvino kelio, kol autobusiuko vairuotojas triuksmavo? Tegu ir ne 2 valandas, bet vistiek turbut ne trumpai.
  Nesvarbu pagal kokias taisykles gyvenate savo bendruomeneje, jos neturi kirstis su visuotinem taisyklem. Labai pravartu yra prisiparkavus ivertinti, ar niekam paliktas automobilis nemaisys. Jei nebutu nutempimo fakto, tai vargu ar ta kaimyne (kaimynas) apskirtai suzinotu, kiek kazkam sukele nepatogumu.

  • Skirmantas says:

   Nežinau į kokiu taisyklių susikirtimus referuojate, bet aš spėju, jog užstatyta buvo netyčia. O atlaisvinti alternatyvų kelią siūlė du kaimynai. Ponas M. tiesiog nenorėjo pasinaudoti tais pasiūlymais.

   • aislow says:

    Na daug ko pridarome netycia, bet tai nera pasiteisinimas ar atleidimas nuo atsakomybes. Prasciausia, jog kartais net nesuprasdami ka darome blogai – todel ir toliau darome ta pati. O jeigu kelia atlaisvinti butu pasiulyta dar pries kvieciant policija, tai manau tuo ir butu pasinaudota. Deja, bet kazkodel bendruomene sureagavo, tik kai jau prisistate policija.
    Taip pat pagalvojau, kaip pvz turetu prie jusu namu privaziuoti gaisrine, jeigu ivaziavimas uzstatytas ir klombomis ir automobiliais? Slangas dar gal atsivyniotu is toliau, o autokopecios nepravaziuotu.

    • Skirmantas says:

     Bendruomenė, kuri galėjo atlaisvinti kelią gal namo dar nebuvo grįžus (aš grįžau tik pačiame dramos įkarštyje: apie pusę dešimt, iš “code for Vilnius”). Pypsenimą vėliau pamatė ar panašiai.

     Gera bendruomenė.

     Bet kai pamatėme, tai išskubėjome į pagalbą.

 2. Labai keista istorija, kurioje labiausiai nukentėjo tiesiog savo darbą dirbęs ir krovinį tos bendruomenės nariui, t.y. namo gyventojui pristatęs vairuotojas.

  Būti užtvertam kelioms valandoms per patį darbymetį gali reikšti neįvykdytus įsipareigojimus kitiems klientams ir nemenkus nuostolius. Tikrai galima suprasti žmogaus nepasitenkinimą. Pabandykite save pastatyti į jo vietą.

  Stebina dar štai kas:

  a) užtvėrę kelią klombomis ir ant pravažiavimo statantys automobilius bendruomenės nariai nesusitarė ir nenustatė tvarkos, kaip dera elgtis, kuomet jiems pristatomas krovinys, atvyksta greitoji pagalba, gaisrinė, etc.

  Kaip įvažiuoti į kiemą? Kas turi pasirūpinti – kad betoninės klombos būtų patrauktos nuo pravažiavimo, o paskui vėl pastatytos? Greitosios pagalbos reanimacinės brigados medikai? Asmeniškai Zuokas? Dar kas?

  Su kuo reikia tartis bendruomenės nariui, kuris užsisakė baldus ar išsikvietė reanimobilį, kad kelias būtų laisvas?

  b) kodėl nėra sudaryti kieme statančių automobilius savininkų sąrašai su kontaktais? Ar bent įpratimo palikti telefono numerį už stiklo, jeigu statai automobilį ant pravažiavimo?

  Nes ta moterėlė, kuri “iš įpratimo” paliko automobilį užtverdama pravažiavimą ir pavogė darbo dieną iš krovinį bendruomenės nariui atvežusio niekuo dėto vairuotojo, turi atsakyti už savo veiksmus pilna apimtimi. Tiek moraliai, tiek materialiai.

  Fizinės bausmės yra uždraustos, todėl neatsakingus kvailius reikia auklėti pinigais.

  • Skirmantas says:

   Nu taip. Per patį darbymetį. Neginčiju, kad užstatymas yra blogai.
   Užstatytojo telefono nr ir butą radom. Skambinom, beldėmės, bet neradom jo paties.

   Buvo atlaisvinti alternatyvūs keliai ir žmogus sugaišo 3 valandas vietoje 1 ar 2, nes nesutiko jais pasinaudoti. Taip jam ir svarbus tas laikas.

   Klombų ir įvažiavimo į kiemą problema neišspręsta ir ją spręsime, bet aš čia labiau apie padarinių valdymą, kuris buvo įtakotas pykčiais ir neracionaliais sprendimais, vietoje sveiko proto.

   • sne says:

    Todėl tas piktas asilas ir tėra mikriuko vairuotojas, nes per savo durnus principus nesugeba išspręsti elementarių problemų.

 3. Mentų sistema pasipelno iš savo nutemptų auto aikštelių. Kainos kosTminės lyginant su rinkos kaina, ir būtinai privalo nutempti. Negali tiesiog numesti kur nemaišytų, nes nu įrodymai turi būti saugojima aikštelėje, nu.
  Kafka visame gražume.

 4. J.K.P. says:

  Šaunuolis mikriuko vairuotojas – tokius bukus kaimiečius, nemokačius gyventi mieste, tad brukančius “mano kaimas, mano tvora, kaip noriu, taip daraus” principus, reikia bausti, jei ne beisbolo lazdomis, tai pinigais. Policininkai irgi šaunuoliai, pamatę, su kokiais mužikais turi reikalą, gerai patrolino su draudimu važiuoti ant šaligatvio. Gal dabar bent pamąstysit, “bendruomeniškieji”, kad visas Vilnius yra viena bendruomenė ir privalu skaitytis su visų interesais, ne tik savo kiemo.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.