Priešgaisrinių sistemų patikrinimas

Mūsų du 16 aukštų namai su požemine parkviete turi tris priešgaisrines sistemas:

 • Šeškinės 4 namo dūmų davikliai, sirena ir dūmų šalinimo sistema
 • Šeškinės 6 namo dūmų davikliai, sirena ir dūmų šalinimo sistema
 • Požeminės parkvietės gesinimo sistema

Sistemos buvo priduotos, kai buvo užbaigti mūsų namai. Tačiau, kaip paaiškėjo po kelerių metų – niekas tų sistemų tinkamai neprižiūrėjo. Po kelių apgaulingų sirenų kaukimų sistemos buvo tiesiog išjungtos. Šiame bloge apie tai buvo daug rašyta.

Galų gale susiradome rangovus, susiplanavome darbus ir tada… Ir tada staiga GAISRAS!

Nespėjom. Tiksliau pusiau nespėjom – požeminės parkvietės gesinimo sistema jau veikė. Dabar tiksliai neprisimenu tikslios datos  nuo kada veikia visos trys mūsų sistemos, bet šiandien, šiuo metu, jos veikia ir jos yra prižiūrimos.

Mūsų sistemų priežiūrą atlieka tikri savo dalyko profesionalai: UAB “Adminsta”.

Taigi, sistemos veikia, jos prižiūrimos, bet ar mes visi žinome kaip jos veikia, kaip jomis naudotis? Ir, galų gale, ar tikrai-tikrai veikia?

Nėra geresnio būdo atsakyti į šiuos klausimus, kaip tiesiog imti ir viską išbandyti. Sutariau su Adminstos darbuotoju išbandyti mūsų sistemą. Juoba, kad ir jam įdomu pasirodė.

Susirinkome praėjusį trečiadienį ir viską išbandėme! Na, o rezultatai štai čia (ten ~2’16” parašiau, kad skambintumėte pirmininkui, jei gaisro nematote; bet tada pagalvojau ir supratau, kad negerai parašiau, geriau skambinkite Adminstos (mūsų priešgaisrines sistemas prižiūrinčios) dispečerinei: (8 5) 2788402):

Tikiuosi, kad visiems, kurie pažiūrėsite, bus įdomu ir jūs dabar jau žinosite ką daryti, kai išgirsite sirenas arba, kai netikėtai kils gaisras.

This entry was posted in Naujienos and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

7 Responses to Priešgaisrinių sistemų patikrinimas

 1. Tomas says:

  Puikus reportažas ir iniciatyva aciū.

 2. Kitų namų gyventojas says:

  O pasakykite, kada atsidaro dūmų ištraukimo sistema, tai nesigauna skersvėjis, jei kokios durys atidarytos ir gaisras neįsidegtų greičiau? Tik klausimas iš nežinojimo. Šiaip viskas patiko.

  • Skirmantas says:

   Dūmų šalinimo sistema kuria slėgį laiptinėse. T.y. siurbia orą ant stogo ir kuria slėgį didesnį nei atmosferos laiptinėse.

   To reikia tam, kad žmonės bėgdami nuo gaisro galėtų išvengti dūmų uždangų. Dūmai turėtų sklaidytis pro pravirus butų langus arba šiaip plyšius.

   Dūmų šalinimo sistema kuria viršslėgį tik toje laiptinės aikštelėje, kurioje yra aliarmuojantis daviklis – šitaip dūmai nemėtomi iš aukšto į aukštą (teoriškai).

   Šiuo atveju liepsnos intensyvumas nėra svarbus. Oro vis tiek bus, oro vis tiek reikia, nes be oro žus žmonės. Štai, pavyzdžiui, serverinėse priešgaisrinė sistema turi intertinių dujų rezervuarus. Jei aliarmuoja daviklis – paleidžiamos dujos ir išstumiamas oras – ugnis neturi iš ko degti. Tik tada serverinėje būti nepatartina, nes žūtumėte. Todėl serverinėse žmonės yra labai aiškiai apskaitomi ir stengiamasi, kad ten jų būtų kaip galima rečiau.

 3. Pingback: Įstatymai ir biurokratai | Šeškinės 4 ir 6 namų bendrijos žiniasklaida

 4. Pingback: Penktadienio schema #14

 5. Pingback: Dūmų detektorius kiekvienam butui | Šeškinės 4 ir 6 namų bendrijos žiniasklaida

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.