Idėja V16’ai

Čia surašau savo idėjas galimam 100ečio vasario 16’osios paminėjimui, o jūs rašykite savo nuomonę komentaruose ir nepamirškite prabalsuoti už idėją, jei savos nepasiūlysite. Laiko turime ne tiek jau daug, tai reikia greitai apsispręsti.

 

1. Pastatyti vėliavas ant stogų ant kotų.
Problemėlė dabar yra ta, kad nėra pakankamai didelės vėliavos ir kotų pasirinkimas – nekoks. Nieko didesnio nei dabar turime lyg ir nėra. Čia reiks kad ir šį vakarą ištestuoti – paimti turimą vėliavą, pastatyti ant stogo ir pažiūrėti kaip atrodo iš apačios.
Jei atrodys gerai, tai 1 kodas (2.5 m): 15 eur, viena vėliava (1×1.8m): 24.5 EUR. Du to dalykai kainuos atitinkamai 30+49=79 EUR. Dabar mano formą užpildę yra 11 žmonių, kurie prisidėtų prie idėjos, tad kaina: ~7.2 EUR.
Prisipažinkit pls. komentaruose kas norėtumėte/galėtumėte sudalyvauti testavime šio dalyko kad ir šį vakarą (nuo ~21 val).

2. Apšviesti namus trispalve.
Vienintelė mintis, kuri man atėjo į galvą – apšviesti liftų šachtos išlindimą ant stogo. Ten maitinimo rastumėm, bet reikia gauti trispalvius žibintus. Bene paprasčiausias variantas būtų tiesiog nusipirkti pakankamai galingus diodinius prožektorius (kad ir baterija maitinamus) ir uždėti spalvotus filtrus prieš apšviečiant tos šachtos išlindimą. Jei norėtumėm tikrai galingų žibintų, tai kaina ten drastiškai didėja (vieno žibinto kaina nuo 30 eur). Tada reiktų sugalvoti kokią nors konstrukciją, kuri laikytų visus tuos žibintus ir filtrus. Viskas įmanoma. Jeigu nubalsuotumėm už šią idėją – imčiausi ją vystyti aktyviau.
Šiandien dar spėjau apsilankyti Lemonoj (elektronikos prekių parduotuvė) ir pasidomėjau kiek kainuotų LED’ų juostelės spalvotos. Tai 2×2.5 metro ledinės trispalvės juostelės su maitinimo blokais dviem kainuotų ~120 EUR. 2×5 metrai: ~220 EUR (nes reikia kitų maitinimo blokų).  Šitas jusoteles galėtumėm priklijuoti prie tos pačios liftų šachtos išsikišimo ant stogo, bet matytųsi tik iš pakankamai toli.
Galima dar mėginti apšviesti mūsų parkingo vėdinimo šachtas trispalve iš parkingo vidaus kokias nors galingas lempas įkabinus, bet tai vėlgi kainuotų, manau, ~3×50 eur.

Update: sugalvojau daug paprastesnį būdą: tiesiog nudažyti mūsų liuminescencines lempas trispalve. Tai padaryti nesudėtinga. Tereikia rankų. Padariau proof of concept:

Labai negrabiai nudažyta lempa (nes naktis ir skubėjau). Galima daug tolygiau nudažyti.

Labai negrabiai nudažyta lempa (nes naktis ir skubėjau). Galima daug tolygiau nudažyti.

O čia laiptinė iš toliau:

Atidžiau nudažius ir parinkus sodresnę spalvą - turėtų sodriau ir atrodyti.

Atidžiau nudažius ir parinkus sodresnę spalvą – turėtų sodriau ir atrodyti.

O va tiek kainuoja 32 lempos:

Radau lygiai tokią pačias, kokią įsuktą radau dabar viename iš šviestuvų.

Radau lygiai tokią pačias, kokią įsuktą radau dabar viename iš šviestuvų.

Dažų kaina maždaug tokia. Reikėtų max po dvi kiekvienos spalvos, t.y. ~5x3x2=30EUR. Iš viso su lempomis gaunasi 96 EUR. Padalinam iš 11 (kol kas tiek žmonių atsiliepė – čia su manimi) ir gaunam 8.7 EUR.

Darom?

3. Ištiesti virvę tarp namų ir pakabinti ten vieną arba kelias vėliavas.
Tą padaryti nėra sunku – du žmonės nuleidžia po virvę nuo stogų – apačioje jos surišamos, pakabinama vėliava ir virvė įtempiama nuo stogų. Vėliavos kaina 24.5 EUR – galima kad ir tris nupirkti. Tik į apatinį kraštą dar reikėtų švino juostelę įsiūti – bet tai nebėda manau. Virvės pakankamai ilgos ir stiprios gautumėm už <30 eur.
Man ši idėja atrodo pati patraukliausia, nes matysis gerai ir realizacija neatrodo tokia sudėtinga kaip apšvietimo pvz. Aš balsuosiu už šią.

O čia prašome prabalsuoti:

 

This entry was posted in Naujienos. Bookmark the permalink.

3 Responses to Idėja V16’ai

 1. Skirmantas says:

  Laukiu komentarų ir čia !

 2. Skirmantas says:

  6-21 butas siūlo:

  Laba diena, as nzn ar Jums matosi mano balsavimai. Tai parasysiu dar ir cia. Mes uz paprasciausia 3 var. Arba gal imanoma tiesiog 3 virsutinius laiptines aukstus apsviesti trispalve? Isukti spalvotas lemputes?

  Dar mintis: susiuti 2-3veliavas i viena ilga ir tiesiog nuleisti nuo stogo is laiptines puses.

 3. Skirmantas says:

  9 kaimynai už 3. Idėją Vystau ją. Gal kas turite atliekamų vėliavų? 😀

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.