Priešgaisrinė apsauga II

Radome apleistą darbo vietą...

Radome apleistą darbo vietą...

Sausio 12 čia buvo straipsnis apie priešgaisrinę apsaugą. Ten buvo pabandyta išsiaiškinti kas ten pas mus per priešgaisrinė apsauga ir ar privalome ją turėti, ar tai tik rekomendacija.

Taigi, išsiaiškinome, kad tie rėksniai, suveikiantys dėl aliarmo perduodamo iš kurio nors daviklio pagal Lietuvoje galiojančius statybų įstatymus ir tvarkas mūsų atveju tėra rekomendacija.

Šiandien, jūsų nuolankus tarnas, seskine46 su pirmininku Mindaugu, bandėme išsiaiškinti ką padaryti, kad tas pypsalas pirmame aukšte liftų aikštelėje (4 name) nustotų pypsėti. Kažkas pavyko. Atsidarius duris į centralę ir “opytam naučnogo tyka” paspaudžioję mygtukus (dėmesingesni kaimynai turėjote išgirsti keletą sekundžių rėkiančią garsinę signalizaciją) pasiekėme neblogų rezultatų: pypsalas dabar pypia ne nuolat o tik trumpais pyptelėjimais!

Žinoma, aukščiau esantis paveiksliukas tai tik nevykęs bandymas pajuokauti. Jokių kompiuterių ir baisių švieslenčių ten nebuvo. Ten tiesiog tokie skydai su diodais ir keletu mygtukų, kurių, nors ir lietuviškai užrašytų reikšmės ne visiškai aiškios. Deja nenufotografavome to daikto kaip ans atrodo, bet, Mindaugai, jei turėsi progą kada tai nufotkink plz. Man tai padės bandant surasti instrukciją ar kokį nors kt. paaiškinimą tam daiktui (vėliau Mindaugas nufotkino ir viską padėjome čia).

Taigi, kol tarėmės ką paspausti, priėjome keleto išvadų bei galimų ateities planų:

 • Sistema yra niekur neprijungta, t.y. iš principo yra tik garsinė gaisro signalizacija (tą, beje jau išsiaiškinę buvome ir anksčiau)
 • Sistema iš principo neveikia. Tiksliau išjungta dėl daviklių gedimų (signalizuojamų centralėje) kai kuriuose aukštuose.
 • Žmonės, kurie sudarę draudimo sutartis, kuriose įtraukę ką nors apie priešgaisrinę apsaugą, turėtų pasikalbėti su draudėjais ir bent jau kuriam laikui išbraukti, jog namuose yra veikianti priešgaisrinė apsauga.
 • Yra du centralės blokai sužymėti aukštais. Spėjame, kad vienas rodo liftų aikštelėse esančių daviklių statusą, o kitas – butų.
 • Vieno aukšto butų davikliai yra sujungti nuosekliai (t.y. aliarmuojantis vienas iš butuose esančių daviklių centralei nesako kuriame konkrečiai bute galimai vyksta gaisras, o tik pasako, kuriame aukšte ir kad daviklis bute, o ne liftų aikštelėje.
 • Keletas daviklių aukštuose, o ir butuose yra pagedę. Gedimo priežastis neaiški. Buvome nuvažiavę iki antrojo ir trečiojo (4 namo) liftų aikštelių daviklių, tai jie nešvietė niekaip (gerai veikiantys blyksi žaliai tam tikrais intervalais). Taigi centralėje dega diodas ties užrašu “gedimas”.
 • Antrojo ir trečiojo aukšto (to paties 4 namo) davikliai yra pagedę ne tik liftų aikštelėje bet ir butuose, nes diodas ties “gedimas” dega abiejose centralėse. Yra ir daugiau aukštų, kuriuose dega “gedimas”, bet jų mes tiesiog netikrinome (nes tingėjome). Tikėtina kad panaši situacija ir 6 name. Nors ten cypimo nėra. Tai gal ten ir geriau – t.y. niekas nesugedę? Mindaugai?
 • Po machinacijų centralėje davikliai seskine46 bute ėmė vėl veikti gerai(žali blyksėjimai intervalais). Prieš tai vienas iš daviklių degė raudonai.
 • Jei daviklis dega raudonai, tereikia, pasilipus kopėčiomis, paimti už daviklio apatinės dalies, pasukti prieš laikrodžio rodyklę, nuimti ir uždėti pasukant pagal laikrodžio rodyklę. Tai turėtų padėti.
 • Apsvarstėme keletą galimybių, kaip norėtumėm, kad ta signalizacija veiktų:
  • Svarbiausi vis dėlto davikliai yra liftų aikštelėse
  • Turėtumėme išsiaiškinti, pas kuriuos kaimynus yra neveikiantys davikliai ir išsiaiškinti, ar tai dėl to, kad jie yra tiesiog atjungti pačių gyventojų ar kitaip sugadinti, ar neveikia dėl kokių nors kitokių priežasčių
  • Išsiaiškinti kurie kaimynai norėtų, kad jų butuose būtų veikiantys davikliai.
  • Išsiaiškinti kodėl neveikia kai kurie davikliai, kuriuos centralė žymi kaip sugedusius, kurie nežiba nei raudonai nei mirksi žaliai.
  • Išsiaiškinti su visais ar mums reikia tik garsinio signalo ar ko nors daugiau (pvz. prijungimo prie priešgaisrinės ar kokios nors saugos tarnybų).

Taigi, brangūs kaimynai, prašome visų, kurie perskaitėte iki čia parašyti čia komentarą ar komentarą į forumą ar komentarą į feisbukę (jau kur jums patogiau ten ir parašykite), ko tikitės iš priešgaisrinės apsaugos mūsų namuose bei pasakytumėte kaip šviečia jūsų davikliai (gali nešviesti niekaip, gali šviesti raudonai, o gali ir žaliai mirkčioti tam tikrais intervalais).

Jeigu paskaitėte anksčiau rašytą straipsnį, ten matėte, jog yra pasiūlymas iš vienos kompanijos, kuri gali padaryti nuodugnią analizę/reviziją mūsų šios sistemos už tam tikrą mokestį, kuris daugiausiai priklauso nuo to ar pavyks patekti pas jus, brangieji kaimynai, į jūsų butus, tai taip pat turėjote ir pamatyti balsavimo rezultatus dėl to pasiūlymo. O rezultatai tokie, kad dauguma nori, jog būtų atlikta revizija.  Kainą galima būtų sumažinti, jei pavyktų susitarti su jumis, kad tam tikru metu būtumėte butuose. Galėtumėm suorganizuoti apklausą, pagal kurios rezultatus galėtumėm susiplanuoti ir reviziją. Manau, kad galima pradėti anketinę apklausą.  Kas už? 🙂

This entry was posted in Avarijos ir gedimai and tagged , , , , , , . Bookmark the permalink.

5 Responses to Priešgaisrinė apsauga II

 1. douktris says:

  del cypimo, ar pypsejimo, tai is savo patirties su amerikoniskais namu seimininkiu 🙂 davikliais, tai jie ima pypseti, kai nusenka batareika, mano atveju – krona 9v.

  manau, pas jus irgi turetu buti kazkur autonominis signalizacijos maitinimas, krc, keiskit batareikas.
  cia mano dvi kapeikos, sorry, jeigu ne y tema.

  • seskine46 says:

   Pas mus jaučiu kiek kitaip, nes atsukus daviklio dangtelį batareikos niekur nepamačiau, o tik laidukus išlendančius iš tos dalies kuri prisabačinta prie lubų. Gal ten ta batareika ir pasislėpus. Reiks prie progos pažiūrėti ar ten kaip nors dar ardosi tas daiktas…

   P.S. Komentarai čia visada laukiami. Nes retoki. kaimynai nelabai drįsta čia ką komentuoti. Gal neturi ką? 😉

 2. Mantas says:

  Pakomentuosiu išvadas, sura6iau tarp ***:
  – Sistema negali niekur būti prijungta dėl jos techninių ypatybių. Norint paliesti į saugos tarnybos pultą, reikia prie jos prikabinti paprastą apsauginę centralę, kuri turi komunikatorių skirtą signalų perdavimui.
  – Vieno aukšto butų davikliai yra sujungti nuosekliai (t.y. aliarmuojantis vienas iš butuose esančių daviklių centralei nesako kuriame konkrečiai bute galimai vyksta gaisras, o tik pasako, kuriame aukšte ir kad daviklis bute, o ne liftų aikštelėje. ***Tikrai taip***
  Keletas daviklių aukštuose, o ir butuose yra pagedę. Gedimo priežastis neaiški. Buvome nuvažiavę iki antrojo ir trečiojo (4 namo) liftų aikštelių daviklių, tai jie nešvietė niekaip (gerai veikiantys blyksi žaliai tam tikrais intervalais). Taigi centralėje dega diodas ties užrašu “gedimas”. ***Tikrai taip***
  Antrojo ir trečiojo aukšto (to paties 4 namo) davikliai yra pagedę ne tik liftų aikštelėje bet ir butuose, nes diodas ties “gedimas” dega abiejose centralėse. Yra ir daugiau aukštų, kuriuose dega “gedimas”, bet jų mes tiesiog netikrinome (nes tingėjome). Tikėtina kad panaši situacija ir 6 name. Nors ten cypimo nėra. Tai gal ten ir geriau – t.y. niekas nesugedę? Mindaugai? ***Cypimą galima atjungti, tai nereiškia kad niekas nesugedę***
  Po machinacijų centralėje davikliai seskine46 bute ėmė vėl veikti gerai(žali blyksėjimai intervalais). Prieš tai vienas iš daviklių degė raudonai. ***Pasisekė perkrauti centralę užtat ir užsidegė žaliai. Raudona spalva indikuoja suveikimą nuo dūmų arba dulkių***
  Jei daviklis dega raudonai, tereikia, pasilipus kopėčiomis, paimti už daviklio apatinės dalies, pasukti prieš laikrodžio rodyklę, nuimti ir uždėti pasukant pagal laikrodžio rodyklę. Tai turėtų padėti. ***Jei daviklis labai pridulkėjęs kartais padeda prapūtimas, bet ne visada, kartais tenka keisti daviklio “galvą”***
  Apsvarstėme keletą galimybių, kaip norėtumėm, kad ta signalizacija veiktų:
  Svarbiausi vis dėlto davikliai yra liftų aikštelėse ***netiesa, iš buto dūmai išsiverš tik jau degant jam pilna programa***
  Išsiaiškinti kodėl neveikia kai kurie davikliai, kuriuos centralė žymi kaip sugedusius, kurie nežiba nei raudonai nei mirksi žaliai. ***kaip jau minėjau centralė indikuoja ne daviklio o zonos neveikimą, t.y. gali būti nutrauktas laidas, sugedęs daviklis, ar dar bet kas***
  Išsiaiškinti su visais ar mums reikia tik garsinio signalo ar ko nors daugiau (pvz. prijungimo prie priešgaisrinės ar kokios nors saugos tarnybų). ****Prie priešgaisrinės tarnybos prijungti Lietuvoje neįmanoma, Saugos tarnyba pagal vidines instrukcijas į gaisro signalą reaguoja kaip į bet kokį laužimo signalą, t.y. atvažiuoja berniukai, jei randa butą jį apžiūri iš išorės, ir jei nesimato aktyvių gaisro požymių skambina savininkui. kuris turi spręsti ar kviesti gaisrinę. Vienu žodžiu, buto gaisro atveju jis bus užfiksuotas kai dūmai veršis per duris ir langus****

 3. Pingback: Vėl apie priešgaisrinę rėksnę | Šeškinės 4 ir 6 namų bendrijos žiniasklaida

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.